Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da onbinler Kimyasal Esed'i lanetledi

Şanlıurfa STK’ları İnsani Yardım Platformu , Suriye'de kimyasal silah kullanılarak çoluk çocuk 1600 kişinin katledilmesi ve binlerce kişinin yaralanmasını protesto ederek kınamak için Dergah camisinden ,Topçu meydanına bir yürüyüş düzenledi.

Şanlıurfa'da onbinler Kimyasal Esed'i lanetledi
Şanlıurfa'da onbinler Kimyasal Esed'i lanetledi

Büyük bir kalabalığın katıldığı yürüyüşten sonra ,Topçu meydanınıda  Verenel Derneği Başkanı Ahmet Sevim yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

" Kimyasal Silahlarla yapılan katliamı protesto etmek ve Suriye ile Mısır halkının haklı mücadelesinin yanında olduğumuzu göstermek için toplandık. Esed'ın cinayet şebekelerinin Suriye'de kimyasal silahlar kullanarak katliamlar yapıyor.

Kimyasal Silahlarla yapılan katliamı protesto etmek ve Suriye ile Mısır halkının haklı mücadelesinin yanında olduğumuzu göstermek için toplandık. Esed'ın cinayet şebekelerinin Suriye'de kimyasal silahlar kullanarak katliamlar yapıyor.

"Dün Hama, Humus, Halepçe, Bugün Şam’ın Doğu Guta bölgesi… Yarın başka bölgeler "

Suriye'de Beşşar Esed güçlerinin Şam'ın Doğu Guta bölgesine düzenlediği ve kimyasal silahlar kullanılan saldırıda 1600 şehit ve 5000 yaralı var.

Er ya da geç bir Musa, Bir Selahaddin çıkar ve bu zulmün hesabını sorar.

Yaşanan her olayda olduğu gibi yönü ABD’ye dönmek, sitem etmek, beklenti içine girmek gereksiz. “Darbe ”ye isim dahi koyamayanlar, “katliama hayli hayli isim koyamaz. Batının tavrı her zaman bu olmuştur. Onlar için özellikle İslam ülkelerinin yönetimi seçimle gelmiş, totaliter olmuş, diktatörlük olmuş, askeri yönetimler olmuş fark etmez. Önemli olan baştakilerin kuklaları olması. Hatta isterse kendisini şeriat ülkesi olarak tanıtsın, onlar için sorun teşkil etmez. Ancak onlara boyun eğmeyenlere darbe ile dahi olsa geçit vermezler.

Demokrasi dedikleri şey Siyonizm’in oyuncağıdır ve koskoca bir yalandan İbarettir...

Masumiyet büyük bir zaferdir ve kötülük kaybedecektir.

İslam’ın olduğu bütün coğrafyalarda kan ve gözyaşı var. Bu gözyaşını durdurmak yine Müslümanların üzerine farzdır.

Siz ne kadar Mısır’a yakınsanız, Allah’a da o kadar yakınsınız. Siz ne kadar Suriye’ye yakınsanız, Resulullah’a da o kadar yakınsınız!  Çünkü Peygamberimiz (sav) şöyle buyuruyor:  “Müslüman’ın derdiyle dertlenmeyen, bizden değildir”


Mısır’da İhvan’ın ileri gelenleri Evvela kendi çocuklarını feda ettiler o meydanlarda. Öyle köşklerine kapanıp kahvelerini yudumlarken halkın evlatlarını yalnız başına ölüme göndermediler.

İşte bu samimiyet Allah’ın izniyle zafer getirecektir.
Suriye'de Zalim Esed güçlerinin Şam'ın Doğu Guta bölgesine düzenlediği ve kimyasal silahların kullanıldığı saldırı "Korkunç bir İnsanlık suçudur."

BM heyetinin, "Kimyasal silah kullanılıp kullanılmadığını araştırmak için" Şam'da bulunduğu esnada böyle bir olayın yaşanması düşündürücüdür.

İnsanın aklına şu soru geliyor biz BM olarak buradayız. Siz kimyasal kullanın biz örtbas ederiz mi? Diyorlar acaba

Şanlıurfa STK’ları İnsani Yardım Platformu adına Verenel Derneği Başkanı Ahmet Sevim;

Ey Birleşmiş Milletler (BM) buzlar arasına sıkışmış bir balina için dünyayı ayağa kaldırıyorsunuz da kimyasal silahlarla öldürülen binlerce bebek ve kadınlar için niçin sesiniz çıkmıyor. Sesinizin çıkması için öldürülenlerin Yahudi ve Hristiyan mı olması gerekiyor.

Ey İslam Birliği Teşkilatı kimyasal silahlarla katledilenleri görmüyor musunuz?  Haksızlık karşısında susanın dilsiz şeytan olduğunu bilmiyor musunuz?

Bu katliamı yapanlar ve yaptıranlar ve destek olanları Allah’ın lanetiyle lanetliyoruz. Er veya geç bu masumların ahları arşı alayı titretecek belalar ve musibetler sislerinde üzerine yağacak ve sizlerde mazlumların yanında yer almadığınıza pişman olacaksınız.

Nil ve Fırat bugün yine coşku ile akacak, Mısırlı ve Suriyeli gözü yaşlı anneler, elindeki sepeti yavaşça bırakacak, sabredin Allah bir İbrahim ve Musa gönderecek, Allah sabredenlerle beraberdir.

Bizler ümmet olarak Suriye ve mısır halklarının özgürleşmesi için ümmeti dua etmeye maddi ve manevi destek vermeğe çağırıyoruz.


"Suriye ve Mısır Halkının Yanındayız"

"Şanlıurfa Halkı olarak Sisi ve Esed'e Karşıyız".dedi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır