Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Şanlıurfa'da öğretmen açığı bitmiyor

Şanlıurfa'da öğretmen açığı bitmiyor

Öğretmen atamaları ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Şanlıurfa Eğitim Bir-Sen Şubesi, 5 bin 15 öğretmenin Şanlıurfa'ya atanmasının olumlu olmakla beraber yetersiz olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2014 Cumartesi 15:44
Şanlıurfa'da öğretmen açığı bitmiyor

Şanlıurfa’daki öğretmen açığı bir türlü bitmek bilmiyor. Her yıl yeni okulların açılması bu açığı daha da arttırıyor. Türkiye geneli yapılan öğretmen atamalarında Şanlıurfa’ya 5 bin 15 öğretmen atanmasının olumlu bulan Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı İbrahim Coşkun, ancak söz konusu atamaların Şanlıurfa’daki açığı kapatmayacağını belirtti.

Öğretmen açığının 10 bin 200 olduğu bir ilde öğretmen atamasında 5 bin 15 öğretmenin atanmasını olumlu olduğunu belirten Coşkun, “Öğretmen atamalarındaki aslan payına rağmen yine 5200 öğretmen açığımız bulunmaktadır. Ayrıca Şanlıurfa da 300 okul yapılmaktadır. Bu ay itibariyle 53 okul inşaat aşamasında 88 okul ise bitmek üzeredir. Bunlar bitiğinde yine açık on binlerle ifade edilecektir.” dedi. (Mustafa Bikeç-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Washington karıştı! sular durulmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com