Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa'da Nükleer Tıp Üniteleri açıldı

Şanlıurfa'da Nükleer Tıp Üniteleri açıldı

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hemodiyaliz ve Nükleer Tıp Ünitelerinin açılışını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2012 Çarşamba 15:43
Şanlıurfa'da Nükleer Tıp Üniteleri açıldı


Harran Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesi Tıp Fakültesi bünyesinde gerçekleştirilen açılış programına Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Harran Üniversitesi Rektörü İ. Halil Mutlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın ve akademisyenler katıldı.

Program öncesi Tıp Fakültesi Polikliniklerini gezen ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Celalettin Güvenç, hasta olan vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Daha sonra Tıp Fakültesinin bünyesinde hizmet verecek olan 6 yataklı hemodiyaliz ünitesinin açılışını Rektör Mutlu ile birlikte gerçekleştiren Vali Güvenç, eğitimle birlikte sağlık konusunun öncelikli işleri olduğunu ve bu anlamda üniversitenin her geçen gün ilerle kaydetmesinin mutluluk verici olduğunu belirtti. Üniversitenin yer sıkıntısı yaşadığını gördüğünü anlatan Vali Güvenç, “Bu kronikleşen sorunu da çözeceğimize inanıyorum. Önemli olan halkımıza hizmet vatandaşımıza hizmettir. Üniversitenin de amacı o, milli eğitimin de o, valiliğin de o. Asıl olan vatandaşın hayat seviyesinin yükseltilmesidir. Bu konu da gerekli çalışmaların yapacağız. Sayın bakanımız Faruk Çelik’le de istişare edeceğiz çözeceğiz. Diyaliz konusunda Önemli bir adım bu.  Bu anlamda emek veren gayret gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Rektör Mutlu ise, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinin 35 olan akademisyen sayısını 115’e çıkardıklarını belirterek, fiziki şartlar iyileştirildiği zaman yeni servisler, üniteler açmaya devam edeceklerini bildirdi.

Vali Güvenç ve beraberindekiler ilaçla görüntü elde işini gerçekleştiren Nükleer Tıp Ünitesinin açılış kurdelesini keserek, üniteyi gezdiler. Tıp fakültesi öğrencileriyle de sohbet eden Vali Güvenç daha sonra üniversiteden ayrıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com