Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Şanlıurfa'da neden Oxford yok? Sebebi şimdi anlaşıldı

Şanlıurfa'da neden Oxford yok? Sebebi şimdi anlaşıldı

İngiliz Financial Times, İngiltere'deki Times Higher Education'ın dünyanın en iyi üniversiteleri raporuyla ilgili haberinde dünyanın en iyi üniversitesi olarak gösterilen Oxford Üniversitesi'nin başarısını irdeledi.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2016 Cuma 14:38
Şanlıurfa'da neden Oxford yok? Sebebi şimdi anlaşıldı

İngiliz Financial Times, İngiltere'deki Times Higher Education'ın dünyanın en iyi üniversiteleri raporuyla ilgili haberinde dünyanın en iyi üniversitesi olarak gösterilen Oxford Üniversitesi'nin başarısını irdeledi. BBC Türkçe'nin aktardığı haberde Financial Times'a konuşan Oxford Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Louis Richardson araştırma bütçelerinin yüzde 12'sini Avrupa Araştırma Konseyi'nden aldıklarını, bunun geçen yıl 67 milyon Sterlin olduğunu söyledi. Richardson sıralamada birinci gelmelerini de bu fona bağladı.

Rektör yardımcısı, ülkenin AB'den çıkma kararı alması nedeniyle üniversitede bu fondan yararlanan birçok akademisyenin şimdi kaygılı olduğunu belirtti. Richardson ayrıca çalışanlarının beşte birinin de AB vatandaşı olduğunu aktardı.

Söz konusu raporda Oxford'un ardından California Institute of Technology (ABD), California Institute of Technology (ABD), Stanford Universitesi (ABD), Cambridge Üniversitesi (İngiltere), Massachusetts Institute of Technology, (ABD), Harvard Üniversitesi (ABD), Princeton Üniversitesi (ABD), Imperial College London (İngiltere), Swiss Federal Institute of Technology (İsviçre), Chicago Üniversitesi (ABD) takip ediyordu.

Türkücü İbrahim Tatlıses'in eğitim durumuna verdiği yanıtta kullandığı "Urfa'da Oxford vardı da biz mi gitmedik" sözleri çok konuşulmuştu.

Odatv.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com