Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da Mısır Katliamı Protestosu

STK İnsani yardım platformu Mısır'da 200 'den fazla şehit ,4500 yaralının olduğu katliamı Hasan paşa camii önünde kınadı.

Şanlıurfa'da Mısır Katliamı Protestosu
Şanlıurfa'da Mısır Katliamı Protestosu

STK İnsani yardım platformu adına konuşmayı ,Kalemder Derneği başkanı Abdullah Göçmez yaptı . Göçmez yaptığı açıklamada: "3 Temmuz 2013 tarihinde Mısır’ınHalk tarafından seçilmiş ilk Sivil Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yekarşı yeni Firavun SİSİ tarafından Askeri darbe yapılmıştı.

Halkın iradesine indirilen balyoz olan darbeyi ilk gününden itibaren RabiatulAdaviyye meydanında tamamen barışçıl gösterilerle protesto eden yüzbinlerce Mısır halkı dün geceSisi’nin köpekleri tarafından tam bir katliama maruz kalmıştır. Bu alçakça saldırı neticesinde 200’den fazla Şehid ve 4500’den fazla yaralı vardır. Bu alçakça saldırıyı Urfa STK’lar platformu olarak Şiddetle ve nefretle kınıyoruz. İşgalci ve Terörist İsrail devletine doğrultulması gereken silahlar maalesef camilere sığınmış masum kadın ve çocuklara doğrultulmuştur.

Gözü dönmüş katiller sürüsü, saldırılardan kaçarak camiye sığınan içlerinde kadınların ve çocukların da bulunduğu bir grubun etrafını sararak katliam hazırlığı yaptıkları gelen haberler arasında. Ayrıca Mısır’daki RabiatülAdeviyye Meydanı’nın yanı sıra, çok sayıda sivilin toplandığı diğer meydanlara yönelik de askeri cunta rejimi tarafından daha büyük bir katliamın gerçekleştirileceği korkusu duyulmaktadır.

Başta temel uluslararası anlaşmalar olmak üzere, hukuki normlar, insan hakları ve özgürlükleri tüm dünyanın gözleri önünde Çapulcu Sisi ve askeri rejim yetkilileri tarafından ihlal edilmiş, insanlığa karşı   suç işlenmiştir.
Bu katliamlardan batı kadar belki onlardan daha fazla sorumlu olan darbeyi savunan ve tüm güçleri ile destek veren Ortadoğu’daki diktatör ve krallardır.


Müslümanlar, ümmetin fertleri silkinin, uyanın ve ümmeti uyandırın artık.

Ey Müslümanlar! Bosna’da, Filistin’de, Arakan’da, Suriye’de, Doğu Türkistan’da hep biz ölüyoruz, bizim       çocuklarımıza          kıyılıyor. Hepbizim canımız yanıyor.

Ey darbeci katiler unutmayın ki yaptığınız yanınıza kar kalmayacaktır. En kısa zamanda sizde tarihin çöplüğündeki iğrenç yerinizi alacaksınız. Tıpkı Türkiye’de 60, 70, 80, 90’lardaki darbecilerin hazin akıbeti sizi bekliyor.

En büyük sitemimiz başını kuma gömmüş ve olayları görmezden gelen diğer Müslüman ülkelerin insanlarınadır. Bu bölünmüşlük ve tefrika nereye kadar devam edecektir. İslam Birliği olmadan Müslümanlar aynı değerlerin etrafında toplanmadan bu zulümler devam edecektir.

İslam’ın izzetli evlatları silkinin ve özünüze dönün, siz özünüze dönmedikçe Allah’ın yardımı gecikecektir."dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü