Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa'da Mikro Cerrahi ameliyatlar attı

Şanlıurfa'da Mikro Cerrahi ameliyatlar attı

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, mikro cerrahi ameliyatları arttı.

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2013 Pazartesi 13:17
Şanlıurfa'da Mikro Cerrahi ameliyatlar attı

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi plastik cerrahi polikliniğine başvuran Abdürrahim Kırlangıç isimli hasta 42 yaşında futbol maçında aşil tendonu kopmuş ve ameliyat sonrasında o bölgede yumuşak doku enfeksiyonu gelişen bir hastadır. Bu nedenle çok defa ameliyat olmuş, uzun süre il dışı ileri merkezlerde deri nakilleri ve lokal ameliyat seçenekleri denenmiş fakat başarılı olmamıştır. Kliniğimize başvuran hastaya, bölgenin tamamen temizlenip açık kalan bölgeye uyluk ön yüzden alınan cilt dokusunun damarlarıyla birlikte alınarak serbest olarak eksik olan bölgeye mikro cerrahi yöntemlerle taşınması ameliyatı başarıyla yapılmış ve hasta kısa bir sürede sağlıklı yaşamına kavuşmuştur.

 

Yapılan ameliyatta  ‘perforatorflep’ cerrahisi olarak bilinen plastik cerrahide son dönem uygulanan ve Türkiye’de belli ileri merkezlerde yapılabilen bir ameliyattır.

Son dönemde hastanemizde çok sayıda Suriyeli hastalara sağlık hizmeti verilmektedir. Özellikle ciddi ateşli silah yaralanması hastaları başvurmaktadır. Çoğunda ciddi doku kayıpları olan ve mikro cerrahi gerektiren doku nakli uygulamaları gerekmektedir. Bundan böyle Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde Mikro cerrahi Ameliyatları Yapılmaya Başlanmıştır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com