Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa’da metro veya hafif raylı sistem yapılacak mı?

Şanlıurfa’da metro veya hafif raylı sistem yapılacak mı?

CHP Trabzon Milletvekili ve Şanlıurfa İl denetmeni Av. Haluk Pekşen, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM tarafından sözlü olarak cevaplandırılması istemiyle soru önergesi verdi. Pekşen, Şanlıurfa’da metro ya da hafif raylı ulaşım sistemi planlaması şimdiye kadar neden yapılmamıştır? Bu ulaşım araçlarıyla ilgili bir planlama bulunmakta mıdır? Metro ya da hafif raylı sistem ulaşım yöntemi Şanlıurfa’da ne zaman hayata geçirilecektir? gibi soruları sordu. bakalım Binali yıldırım bu sorulara nasıl cevap verecek!

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2016 Salı 11:52
Şanlıurfa’da metro veya hafif raylı sistem yapılacak mı?

CHP Trabzon Milletvekili ve Şanlıurfa İl denetmeni Av. Haluk Pekşen, 2 milyona yaklaşan nüfusuyla büyükşehir olan bir ilde halen metro ya da hafif raylı sistem gibi çağın gereği olan toplu taşıma yöntemlerinin uygulanmamasının bölge halkı adına büyük bir eksiklik olduğunu söyledi.

Pekşen, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı  Binali YILDIRIM tarafından sözlü olarak cevaplandırılması istemiyle verdiği soru önergesinde “2015 yılı nüfusu 1.892.320 olan Şanlıurfa ilimiz aldığı göçlerle nüfusu hızla büyümesine, turizm açısından çok önemli bir çekim merkezi olmasına ve şehrin coğrafik yapısının son derece elverişli olmasına rağmen metro, hafif raylı sistem gibi toplu ulaşım sistemi şehirde uygulanmamıştır. GAP’ın merkezi olarak bilinen Şanlıurfa’da son derece ekonomik maliyetlerle yapılacak metro ya da hafif raylı sistem ulaşımı sadece şehrin trafiğini rahatlatmayacak, şehrin kalkınmasını da hızlandıracaktır.” diye vurguladı. Pekşen Meclis gündemine getirdiği sorunla ilgili aşağıdaki soruları yöneltti:

1. Şanlıurfa’da metro ya da hafif raylı sistem gibi çağın gereği olan ulaşım sistemi planlaması şimdiye kadar neden yapılmamıştır?
2. Bu ulaşım araçlarıyla ilgili bir planlama bulunmakta mıdır? Metro ya da hafif raylı sistem ulaşım yöntemi Şanlıurfa’da ne zaman hayata geçirilecektir?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com