Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da, Mazlum Müslümanlar için teheccüd namazı

Şanlıurfa'da, Mazlum Müslümanlar için teheccüd namazı

Şanlıurfa Dua Platformu üyeleri, Dergah Camii‘nde tüm mazlum Müslümanlar için teheccüd namazı kılıp dua etti.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2013 Pazartesi 11:51
Şanlıurfa'da, Mazlum Müslümanlar için teheccüd namazı

Şanlıurfa Dua Platformu’na bağlı olan dernek ve vakıf üyeleri sabah saatlerinde Dergah Camii‘nde buluştu. Sabah namazı öncesi, teheccüd namazı kılan platform üyeleri, tüm dünyadaki zulüm gören mazlum ve mağdur Müslümanlar için dua etti.

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLA!



Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Dua Platformu ve Hayrat Vakfı Şanlıurfa temsilcisi Faysal Vuran, İslam Alemi kan ağlıyor. Mısır, Suriye, Filistin, Arakan, Irak, Sudan, Doğu Türkistan başta olmak üzere bütün bir İslam coğrafyası adeta kan ile sulanmakta, gözyaşları hiç dinmemektedir. Kimi zalim diktatörlerin, kimileri de kardeş kavgasının kurbanı olarak hem canlarını hem de mallarını yitirmektedirler. Bizler Şanlıurfa dua platformu olarak Müslüman kardeşlerimize karşı, Müslüman olmaktan dolayı olan sorumluluğumuzu yerine getirmek için bir platform oluşturduk. Birçok STK bu platform içinde yer alıyor. Belli dönemlerde, özellikle Dergah Camii‘nde bu türlü programları düzenlemeyi düşünüyoruz. En azından ayda bir kez, sabah namazına yakın, Teheccüdden sonra, o kardeşlerimize dua etmek, Müslüman olarak onlara karşı olan sorumluluğumuzu yerine getirmek, bu heyecanımızı diri tutmak, o kardeşlerimize de yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz. Teheccüd namazını zaten devamlı kılıyoruz. Ama seher vakitlerinde dualar daha makbuldür diyerek böyle bir program hazırladık. Bir de 40 samimi Müslüman’ın birlikte yaptığı duanın Allah katında reddedilmeyeceği beyan ediliyor. İnşallah hep birlikte ettiğimiz dualarla Müslüman kardeşlerimize yapılan zulümlerin  ortadan kalkmasına vesile olmuş oluruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com