Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam  Şanlıurfa'da madde bağımlılarına yönelik proje hayata geçirildi

 Şanlıurfa'da madde bağımlılarına yönelik proje hayata geçirildi

 Akçakale Kaymakamlığı ve Şanlıurfa İş-Kur Müdürlüğü, Madde Bağımlısı Gençlere Yönelik Ortaklaşa Proje Hazırladı. Akçakale Kaymakamlığının başlatmış olduğu ve Şanlıurfa İş-Kur Müdürlüğünün de desteklediği proje madde bağımlısı gençlerin rehabilite edilmesi ve hayata kazandırılması hedefleniyor.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2015 Cuma 14:49
 Şanlıurfa'da madde bağımlılarına yönelik proje hayata geçirildi

 Akçakale Kaymakamlığı tarafından kapalı spor salonunda proje sunumu gerçekleştirildi. 26 Ocak 2015’te başlayarak 16 Haziran 2015 yılında sona ere

cek olan proje kapsamında birçok genç meslek edindirme kurslarına yönlendirilerek, ortamdan uzaklaştırılmaya çalışılacak, bununla birlikte maddi anlamda da desteklenecek. Bu projede bir emniyet görevlisi, din görevlisi, sağlık görevlisi, sosyal yardımlaşma görevlisi, spor ve eğitimci görevlisi olmak üzere toplam altı görevli çalışmaya dâhil edildi.

Proje tanıtım programında konuşan Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat; “İş-kur Müdürümüzün de konuya değindiği gibi, bu projeler çok önemli. Özellikle madde bağımlılarına yönelik mesleki kurslar vererek onları eğitmeye çalışacağız. Bu eğitimler suresince onlara ücret ödeyeceğiz. Bu proje son derece önemli bir proje. Bu gençler kazanılması gereken gençler, bunları bırakmamız söz konusu olamaz. Bu çocuklarımızı eğiterek, ellerinden tutarak yardımcı olmak durumundayız. Bu gençlerimizin ellinden tutarak beraber iyi şeyler yapacağız. Bu işi birlikte başaracağız. Bu gençlerimizin kirli ortamdan uzaklaştırılarakonları daha güzel ortamlara taşımak için gayret sarf edeceğiz ve elimizden gelen her şeyi yapmak için çalışacağız” dedi.

İş-Kur Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda ise, "Bugün burada madde bağımlısı gençlerimizi hayata kazandırmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Toplumumuzun her kesimindeki insanımıza ulaşmak ve istihdam oluşturmak hedeflerimiz arasındadır. Her hangi bir vatandaşımızın kafasında bir iş projesi olan herkese yardımcı olmakta, ona gereken eğitim desteği verdikten sonra KOSKEB aracılığı ile ona yardımcı olmaktayız. Bir de Akçakale ilçemizde uyguladığımız ve işsizliğin yoğun olarak görüldüğü yerlerde iş imkânı oluşturmak için çabalarımız devam etmektedir. Tabi ki hizmetlerimiz bunlarla sınırlı değil, bizler toplumun her katmanındaki sınıflara ulaşmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızla toplum yararına yönelik projeleri hayat geçirerek, toplumun dinamiklerini harekete geçirmeye çalışıyoruz." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

YEŞEREN ÇINARLAR PROJESİ URFA'DA START ALDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com