Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa’da kuşlar için 3 bin ev yapıldı

Şanlıurfa’da kuşlar için 3 bin ev yapıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Toplumsal Araştırmalar Derneği (USTA-DER) işbirliği ile “Şanlıurfa’da birlikte yaşıyoruz” projesi kapsamında 3 bin tane kuş evi kentin çeşitli noktalarına asıldı.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2015 Pazartesi 21:19
Şanlıurfa’da kuşlar için 3 bin ev yapıldı


Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'in katıldığı programda Fatih Sultan Mehmet ( Kasaptaşı ) parkında bulunan ağaçlara kuş evi asıldı.

Kuş türlerinin  aşırı sıcak olduğu kentte yaşamlarını kolayca sürdürebilmeleri için yapılan söz konusu projeye vatandaşların ilgisi oldukça fazla oldu.

Programda konuşan Başkan Güvenç, projenin insani olduğunu söyledi. Kuşlara adeta merhamet yuvası yaptıklarını ifade eden Başkan Güvenç, şunları kaydetti:

"Çevreye ve ekolojiye dost bir medeniyete sahibiz. Osmanlı imparatorluğu zamanında kurulan sokak hayvanları derneği ve barınakları hizmetlerini günümüzde örnek alarak yapılan çalışmaları benimsemekteyiz. Özellikle büyük parklarımızda yapacağımız kuş yuvaları ve sokak hayvanlarının su içebileceği sebillerle ortak yaşadığımız hayvanlara da hizmet ediyoruz.  Bu projelerimizin yanı sıra mevcutta bulunan Hayvan Rehabilitasyon merkezimizi de iyileştirerek son teknolojiye sahip Hayvan Hastanesi haline getireceğiz"

Şanlıurfa Sosyal Toplumsal Araştırmalar Derneği (USTA-DER) Başkanı Behçet Tayfun Fırat ise söz konusu projeyi hazırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını aktardı.

Yarınların geleceği olan çocuklara güzel duyguların aşılamak için bu tür projelerin daha da çok yaygınlaşması gerektiğine inandıklarını vurgulayan Behçet, desteklerinden dolayı Başkan Güvenç'e teşekkür etti.

Konuşmanın ardından başkan Güvenç, eline çivi ve çekiç alarak ağaçlara kuş evi monte etti.

YORUMLAR
  • yorum2015-08-04 17:29:39Ruhani YANIK

    Boş şeylerle uğraşmayın sayın başkan kuşları bırakın urfanın sorunları ile ilgilenin elektrikler kesiliyoror,sebze meyve dışarıdan urfaya geliyor.Esnaf siftah etmiyor kuşlara ev bulacağınıza ucuz konutlarla fakirlere ev bulun daha samimi olur

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com