Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da Kurban vekalet bedeli 350 TL

İHH İnsani Yardım Vakfı olarak bu sene Kurban çalışmalarına 'Kurban İbadet; Paylaşmak Kardeşliktir' sloganıyla yola çıktı.

Şanlıurfa'da Kurban vekalet bedeli 350 TL
Şanlıurfa'da Kurban vekalet bedeli 350 TL

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şanlıurfa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Behçet ATİLA şunları kaydetti;


“ Kurban; İsmail’in adanmışlığı, bir babanın en sevgilisine en değerlisini armağan edişidir… Kurban sadakattir, ibadettir, paylaşmaktır, berekettir; dünyanın bir ucundan diğer ucuna açılan kapıdır; hayra giden yoldur; Hakk’a yaklaşmaktır.


100’ün üzerinde ülkede Kurban kesecek olan İHH İnsani Yardım Vakfı, mazlum ve ihtiyaç sahiplerine bayram yaşatacak.


İHH İnsani Yardım Vakfı olarak bu sene de Türkiye dâhil 100’ün üzerinde ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kardeşlerimizle kucaklaşacağız. Bu sene de kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılan İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece bir parça et götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek. Cami ve mescitlerin, su kuyularının, eğitim merkezlerinin, meslek edindirme kurslarının, yetimhane binalarının ve benzeri birçok projenin temelleri kurban ziyaretlerinde atılacak.

KURBAN VEKÂLET BEDELİ 350 TL
İHH İnsani Yardım Vakfı Kurban 2012 çalışmalarını 100’ün üzerinde ülke ve bölgede geçekleştirecek. İHH’ya vekâlet aracılığıyla kurban bağışlamak isteyen bağışçılar 350 TL ödeyerek dünyanın istediği ülkesinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. 

 

100’ÜN ÜZERİNDE ÜLKEDE KURBAN ORGANİZASYONU

 

İHH, başta katliam kâbusu yaşayan Arakanlılar ve savaş ortamındaki pek çok olumsuzluklarla mücadele eden Suriyeliler olmak üzere dünyanın 100’den fazla ülkesinde kurban keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

 

İHH’nın Kurban organizasyonu yapılacak ülke ve bölgeler:

 

Abhazya, Acara, Adıgey, Afganistan, Ahıska, Arakan, Arnavutluk, Azad Keşmir, Azerbaycan, Bangladeş, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Burkina Faso, Cibuti, Çad, Çeçenistan, Dağıstan, Doğu Türkistan, Doğu Timor, Ekvador, Endonezya, Etiyopya, Fas, Fildişi Sahilleri, Filipinler, Filistin, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gambiya, Gana, Gürcistan, Haiti, Hindistan, Irak, İnguşetya, İran, Jammu Keşmir, Kabardey Balkar, Kamboçya, Kamerun, Karaçay Çerkes, Karadağ, Kazakistan, Kenya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kırgızistan, Kırım, Kolombiya, Kosova, Küba, Libya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Malavi, Mali, Mısır, Moldova, Moritanya, Moro, Mozambik, Nepal, Nijerya, Osetya, Özbekistan, Pakistan, Papua Yeni Gine, Patani, Peru, Polonya, Preşova, Romanya, Ruanda, Rusya, Sancak, Senegal, Sierra Leone, Somali, Sri Lanka, Sudan, Surinam, Suriye, Şili, Tacikistan, Tanzanya, Tataristan, Tunus, Türkiye, Türkmenistan, Uganda, Ürdün, Venezuela, Vietnam, Yemen, Zimbabve.

 

İHH’ya kurbanınızı nasıl bağışlayabilirsiniz?

 

- Banka hesap numaraları aracılığıyla (Vakıf hesabımızın olduğu bankalar şunlardır: Kuveyt Türk Bankası-Türkiye Finans Bankası-Albaraka-Ziraat Bankası-Vakıf Bank)

- Posta çeki hesabıyla (Posta çeki Hesap No:1605451)

- İHH’nın internet adresinden (www.ihh.org.tr ) Online bağışla (kredi kartıyla)

- Tele bağışla – (0212 631 2121) ‘den Vakıf Genel Merkezimize ulaşarak, bağışlarınızı yapabilirsiniz.

- Şanlıurfa Esentepe Mah. 299.sk. No:6/1- İrt. Tel: 05354983912  (Urfa Ekol Aydınlatma arkası- Sade Camii civarı) açık adresimizdeki irtibat büromuza da uğrayarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

Kurbanlıklar nasıl kesiliyor?

 

-Kurbanlıklar İHH görevlilerince kesim yapılacak ülke ve bölgelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınır.

-Kurbanlıklar İslami usullere uygun olarak kesilir.

-Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılır.

-Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine iletilir.” dedi.

Balıklıgöl Urfa Balıklıgöl Şanlıurfa Balıklıgöl Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Sanlıurfa Haberleri İHH İnsani Yardım Derneği İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa'da Kurban vekalet bedeli 350
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret