Advert
Advert
Advert

ŞANLIURFA'DA KUR'AN EGİTİMİNDE ENGEL TANIMIYOR

Şanlıurfa il Müftüsü İhsan Açık Haliliye ilçe Müftülüğü'ne bağlı Şanlıurfa büyükşehir belediyesine ait engelli koordinasyon merkezinde bulunan kuran kursunu ziyaret etti..

ŞANLIURFA'DA KUR'AN EGİTİMİNDE ENGEL TANIMIYOR
ŞANLIURFA'DA KUR'AN EGİTİMİNDE ENGEL TANIMIYOR admin

 Kuran Kursu Öğreticisi Zahide Polat il Müftüsü İhsan Açık'a bilgiler verdi.
Müftü Açık ve beraberindeki heyet Eğitim gören Engelli kursiyerlerden Kur'an-ı Kerim tilaveti, şiir ve ilahiler dinledi.
Kuran Kursunda kurs gören İşitme, bedensel ve zihinsel engelli öğrencilerle bir araya gelen Müftü Açık öğrencilerle sohbet edip tek tek ilgilenerek duygulu anlar yaşandı. Onların farklı dünyalarına ve gönüllerine girdi. Daha Sonra Öğrencilerle Birlikte Barış İçin Elini Uzat Panosuna Ellerini Boyayip Beyaz Panoya El Bastılar. 
İl Müftüsü İhsan Açık Kuran-ı Kerim öğrenmenin engel olmadığını tüm insanların kul olduğunu ve yaradana karşı sorumluluğunun olduğunu söyledi. Engelli insanlarında Allah'a karşı sorumlulukları olduğunu söyleyerek, "Müslüman olan engelli insanlarda dinimizin şartlarını yapabildikleri çerçevede yerine getirmeleri gerekiyor. Kur'an kursumuzda bu anlamda dini eğitim almak ve Kur'an-ı Kerim'i öğrenmek isteyenlere eğitim veriliyor. . Engelli kursiyerlerimiz de bu alanda çok gayretliler ve hemen hepsi Kur'an-ı Kerim okumayı öğreniyor" diye konuştu.
Program Sonunda Öğrencilere Karnelerini Dağıtan Müftü Açık Öğrencilere Çeşitli Hediyeler Verdi.

Şanlıurfa büyükşehir belediyesi İhsan Açık'
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti