Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa'da KITUP 2 Hibe Bileşeni Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Şanlıurfa'da KITUP 2 Hibe Bileşeni Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Şanlıurfa Kalkınma Derneği tarafından kayıtlı istihdamın teşvik edilmesi, konu hakkında farkındalığın artırılması ve kayıt dışı istihdamın azaltılması amacıyla "Kayıtsız Çalışmaya Kayıtsız Kalmıyorum" KITUP 2 Hibe Bileşeni Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2016 Çarşamba 19:33
Şanlıurfa'da KITUP 2 Hibe Bileşeni Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

KİTUP-II KAYITSIZ ÇALIŞMAYA KAYITSIZ KALMIYORUM PROJESİ KAPSAMINDA MESLEK LİSELERİNDE BİLGİLENDİRME FAALİYETİ
Şanlıurfa Kalkınma Derneği tarafından kayıtlı istihdamın teşvik edilmesi, konu hakkında farkındalığın artırılması ve kayıt dışı istihdamın azaltılması amacıyla yürütülen ve Avrupa birliği tarafından desteklenen “Kayıtsız Çalışmaya Kayıtsız Kalmıyorum’’ Projesi ile toplumda farkındalık ve bilinç düzeyini arttırma faaliyetleri kapsamında ilimizdeki tüm meslek liselerinde Kayıtdışı istihdam ve Sosyal güvenlik konulu bilgilendirme seminerleri düzenlenecektir.
İlk olarak 26 Eylül 2016 Pazartesi Ekim Perşembe günü İsmail Nazif Bayraktar Kız Meslek Lisesi meslek lisesinde bilgilendirme eğitimi düzenlendi. Eğitime SGK İl Müdürlüğü yetkilileri, proje yetkilileri ve okul öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

İsmail Nazif Bayraktar Kız Meslek Lisesi meslek lisesinde düzenlenen bilgilendirme faaliyetinde öğrencilere Proje Koordinatörü Mehmet YUMUŞAK, SGK KADİM servisinden Ali GÜNDÜZ ve SMMM Şeref ERARKADAŞ tarafından kayıtlı çalışmanın önemi, kayıt dışı çalışan kişilerin uğradığı mağduriyetler ve 4857 Sayılı İş kanunu konulu sunumlar ile sosyal güvenliğin önemi ve kayıt dışı çalışma konularında öğrencilere bilgilendirmeler yapıldı.
Bilgilendirme toplantılarına katılan tüm meslek lisesi öğrencilerine Kayıtdışı istihdamla ilgili sloganlar ve projenin tanıtımını sağlayan görünürlük kiti dağıtıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com