Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa'da Kirvelik VİDEO

Şanlıurfa'da Kirvelik VİDEO

Dünya’nın en eski yerleşim yeri olarak kabul edilen ve 11 bin 500 yıllık geçmişi ispat edilen Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da akrabalık bağlarından daha fazla kirvelik bağlarına önem veriliyor.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2013 Pazartesi 18:56
Şanlıurfa'da Kirvelik VİDEO

Batı ile doğu arasında bir köprü vazifesi gören Şanlıurfa’da akrabalık bağlarından çok kirvelik bağlarına önem verildiği görülüyor. Her geçen gün gerçekleşen evlilik ve sünnet gibi düğünlerde oluşan kirvelik bağları artmaya ve akraba bağlarının önüne geçmeye başladı.

Önceki gün Şanlıurfa’nın Tek Tek Dağlarında bulunan Karahisar Köyünde gerçekleşen evlilik ve sünnet düğünü ile Eyyüpoğlu ve Sel ailesi arasında kirvelik bağı oluşturuldu.

Karahisar Köyünde gerçekleşen düğün töreninde Bini Yusuf Aşiretinden Şavak Sel’in oğlu ve Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Olan Mehmet Sel’in Kardeşi Fevzi Sel ile Salih Aslan’ın Kızı Saide Aslan hayatlarını birleştirdi. Düğün töreninde ayrıca Sel Ailesinin minik altı ferdi sünnet edilerek erkekliğe ilk adımı attı.

Karahisar Köyünde gerçekleşen düğün töreninde Sel Ailesine Eyyüpoğlu Ailesinden Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoglu ile Avukat Ömer Eyyüpoglu kirvelik yaptı. Düğün törenine Ziraat Odası Meclis Başkanı Ali Kaya, Oda Yönetimi, Meclis Üyeleri, Yol İş Sendikası Şube Başkanı Emin Kubat, Tek Tek Sulama Birliği Başkanı Arslan Aslan, Avukat Savaş Kaya, İl Genel Meclis Üyesi Halaf Kılıç ile çok sayıda davetli katıldı.

Karahisar Köyü okul bahçesinde kurulan çadırlarda davetlilere geleneksel Şanlıurfa yemeklerinden zerde ve pilav yemeği ikramında bulunuldu.

Karahisar Köyünde gerçekleşen evlilik ve sünnet düğünü ile Eyyüpoğlu ve Sel ailesi arasında kirvelik bağı oluşurken Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ile Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sel yaptıkları açıklamada düğüne katılan tüm davetlilere teşekkür ederek oluşan kirvelik bağından duydukları sevinci ifade etti.

 

 

Kanalurfa
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com