Advert
Advert
Advert

Urfa STK'larından tepkiler gelmeye devam ediyor

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sadık Sade Şanlıurfa ile ilgili yapılan provokasyon kokan habere tepki.

Urfa STK'larından tepkiler gelmeye devam ediyor
Urfa STK'larından tepkiler gelmeye devam ediyor


Şanlıurfa’da kimliği belirsiz kişilerce duvarlara yazılan 'Çare şeriat', 'Zafer İslam'ın', 'Tağut nedir?', 'Yılbaşı küfürdür' yazıların CNN Türk başta olmak üzere bir çok haber sitelerinde yer almasına  Şanlıurfa Sivil toplum kuruluşlarından tepki gelmeye devam ediyor.
Sitemize açıklama yaparak tepki gösteren Şanlıurfa Sebze ve Meyve Komisyoncuları Dererneği (ŞASEMKOM) Başkanı Faruk Akbaş, ÖNDER Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, ŞANİMDER disiplin kurulu başkanı Zeki Kurt, Haliliye İmam hatip Derneği Teşkilat Başkanı Murat Müjdeci ve Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun’dan sonra bir tepki de TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesinden geldi.
TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi başkanı Mehmet Sadık Sade yazılı olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
CNN tarafından gündeme getirilen, Doğan Haber Ajansı menşeli haberi ibretle ve hayretle takip ettik. Her cümlesi provokasyon kokan, zihinleri bulandırmaya yönelik olarak yapıldığına inandığımız böyle bir haberi reddediyoruz ve yapanları aklı selime ve sağduyulu davranmaya davet ediyoruz. Tabi asli işi provokatörlük olanlar, davetimizin muhatabı değildir.
Ağa babalarının izinde yürüyen, onların gözüne girmek uğruna kutsal tanımayan birilerinin, kamuoyu nezdinde ve gönlünde yer bulamayacağına inanıyoruz.  Bir yayın organının ve çalışanlarının özellikle ülkemizin kritik bir dönemeçten geçtiği zamanlarda kimin menfaatine çanak tuttuğunu iyi bilmesi ve ona göre davranması gerekmektedir. Doğrular er geç gün yüzüne çıkacak, adalet tecelli edecek ve bir gün herkes ettiğinin karşılığını mutlaka bulacaktır.
Şanlıurfa’mız; Türkiye’nin en huzurlu kentlerinden birisidir. Huzurunu bozmak isteyenlere bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da prim vermeyecektir.
Yakın tarihimiz; bu tip provokatif olayları tezgahlayanların, yayanların, mağdur gösterilenlerin, belirli bir kesimi suçlayanların hep aynı kaynaktan beslenen kan emiciler olduğunun çarpıcı örnekleri ile doludur.
Çoğu kez, tavşana kaç diyenlerle, tazıya tut diyenlerin aynı kimseler olduğuna şahit olduk. Duvarlara yazılan bu yazılar gibi öncü sarsıntıların, ilerideki büyük depremlere bahane edilme çabalarına tanık olduk.
Bilinmelidir ki; artık ülkemiz ve vatandaşlarımız maskelerin ardındaki yüzleri bilmese de itibar etmemektedir. Seslerini duysa da dikkate almamaktadır.
İnanan kesimi sokağa dökme, başka kesimlerin üzerine saldırtma çabaları sonuçsuz kalacaktır. Halkımız devletine ve yöneticilerine güvenmektedir.
Hukuksuz hak aramanın terörün ekmeğine yağ süreceğini iyi bilmektedir.
Aslında bu ve benzer haberlerin, safların netleşmesi adına faydalı sonuçlara da sebep olduğunun farkındayız. Bu tip haberler, adı geçen yayın organlarının kendi saflarını kamuoyunda daha belirgin hale getirmeye yarayacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

urfa Çare şeriat Zafer İslam Tağut nedir Yılbaşı küfürdür yazılar CNN Türk Şanlıurfa Sivil toplum kuruluş tepki gelmeye devam ediyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çeşnibaşı     2016-02-01 helal olsun size sade yağlı bir çorba olsa da içsek böyle memleket meselesine eğilmeniz bizeri onure ediyor. Herkese sade yağlı çorbaa
YAĞCI     2016-01-31 Çek bir sade yağ BELKİ AKP seni görürü
URİİİİ     2016-01-31 Bunlar duvar yazılarını silinmesini istiyen STK'mı yoksa şeriatcı IŞİD yandaşlarımı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu