Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa’da kesiyorlar, İngiltere’de nöbet tutuyorlar

Şanlıurfa’da 200 yıllık ağaç 15 iş yerinin tadilatı için kesilirken İngiltere'de konut için kesilmek istenen 150 yıllık ağaç için çevreciler nöbet tutuyor. Batıda öyle Şanlıurfa’da böyle diye yorumlanıyor.

Şanlıurfa’da kesiyorlar, İngiltere’de nöbet tutuyorlar
Şanlıurfa’da kesiyorlar, İngiltere’de nöbet tutuyorlar

Balıklıgöl’ün yanı başında bulunan Aksoy Pasajı’ndaki 200 yıllık ağaç kesildi. 15 esnafın ekmek yediği pasajın yıkılacağı anlamına gelen ağacın kesilmesi, çevredeki vatandaşları ve pasaj esnafını derinden üzdü.

 

Aksoy pasajındaki 200 yıllık olduğu iddia edilen dev ağaç, sabah saatlerinde kesildi. Pasajın esnaflarından birkaç kişinin ağlamasına sebebiyet veren ağaç, alınan bilgiye göre pasajın yeni sahibi tarafından kesildi.

İddialara göre pasajı yeni alan şahıs, pasajdaki dükkânları yıkarak yerine otel yaptırmak istiyor. Pasajdaki dükkânların yıkılması için dev ağacın kesilmesi gerektiğini belirten çarşı esnafı, ‘Pasajı alan şahıs, buraya otel yaptırmak istiyor, bu nedenle ağacı kesti. Bu ağaç 200 yaşında, biz ağacın kesilmesine çok karşı çıktık, çünkü buradan ekmek parası kazanıyoruz. Ağacın kesilmesi, işsiz kalacağımız anlamına geliyor. Çünkü bu ağaç kesildiği an, buralarda yıkılmalar olacak ve iş yerlerimiz elimizden alınacak” şeklinde konuştu.

 

İNGİLTERE’DE NÖBET TUTYORLAR

İngiltere'de 44 yaşındaki doğa savaşçısı Rowan Burrough elma ağacı kesilmesin diye büyük bir mücadele veriyor.

 

İngiltere'nin güneyindeki Gloucestershire kentinde 150 yıllık bir elma ağacının kesilmesini engellemek için 44 yaşındaki doğa savaşçısı Rowan Burrough büyük bir mücadele veriyor. Boş arazide bulunan elma ağacının sökülüp yerine lüks villaların yapılmasına engel olmak isteyen Burrough bütün hafta boyunca ağacın tepesinde kamp kurdu. Halktan da büyük destek gören Burrough'a etrafta oturanlar çorba, sandviç ve su getiriyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu