Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da KCK operasyonu tepki VİDEO

Kesk Şubeler Platformu üyeleri, birçok ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda sendikacıların gözaltına alınmasını protesto etti.

Şanlıurfa'da KCK operasyonu tepki VİDEO
Şanlıurfa'da KCK operasyonu tepki VİDEO
Kesk Şubeler Platformu üyesi yaklaşık 20 kişi öğle saatlerinde Eğitim Sen Şube'si önünde basın açıklaması yaptı. Sabah saatlerinde yapılan KCK operasyonu kapsamında bazı sendikacıların da gözaltına alınmasını protesto için toplanan kalabalık adına basın açıklamasını Eğitim-Sen Şube Başkanı Halit Şahin okudu. AK Parti iktidarının sendikalara yönelik baskı politikalarının hız kesmeden sürdüğünü öne süren Şahin, Bugün sabah erken saatlerde aralarında Kesk yöneticilerinin de bulunduğu 15 sendikacı evlerine yapılan polis baskını ile gözaltına alınmıştır.

Ayrıca Konfederasyonumuz ve bazı sendikalarımızın genel merkezlerinde de arama yapılmıştır. 2009 yılına ait bir soruşturma kapsamında yürütülen bu operasyonun nedeni, şüphesiz Kesk'li kadınların yaklaşan 8 Mart öncesinde yürüttüğü ve önümüzdeki sürece ilişkin oluşturdukları mücadele programıdır. Söz konusu baskı ve yıldırma politikalarının hedefinde, tek tip sendika yasasına karşı Kesk'in yürüttüğü mücadeledir diye konuştu.

 

Operasyonların keyfi olarak yürütüldüğünü ve insanların gözaltına alındığını ileri süren Şahin, şöyle devam etti,” Tamamıyla keyfi olarak yürütülen bu gözaltılarla onurlu mücadelemizi sindirebileceğini sananlar büyük bir yanılgı içerisindedirler. Bizler, gözaltına alınan arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmalarını istiyor ve yaratılan gözaltı terörünü kınıyoruz. “

 

Grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.
Kanalurfa.com

 


Haberin Videosu:
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı