Advert
Advert
Advert

ŞANLIURFA'DA KARİYER GÜNLERİ...

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Özel Güneydoğu Yükseliş Koleji'nde düzenlenen 350 öğrenci ve 60 öğretmenin katıldığı "kariyer günleri"ne konuk oldu.

ŞANLIURFA'DA KARİYER GÜNLERİ...
ŞANLIURFA'DA KARİYER GÜNLERİ...      Bir süre kendi hayatından bahseden Başkan Güvenç, bugün Türkiye'nin eskiye nazaran her anlamda büyük değişim içinde olduğunu ve gittikçe dünyada yıldızı parlayan bir ülke haline geldiğini belirtti.

       Öğrenciler refah seviyesinin arttığını okuma, staj görme ve çalışma hayatının oldukça genişlediğini vurgulayan Güvenç, şimdiki öğrencilerin gözünde parlayan bir ışık gördüğünü ve bu durumun kendilerini oldukça memnun ettiğini aktardı.

     Güvenç, hayatını ve kariyerini anlattıktan sonra öğrencilerin sorduğu soruları cevapladı.
Bir öğrencinin neden valilikten istifa edip siyasete atıldınız sorusuna Güvenç, devleti temsil noktasından halkı temsil noktasına gelmesini şöyle açıkladı:

     "Bunu tercih etmemdeki bir numaralı etken yeni çıkan büyükşehir yasasıdır. Bana göre Cumhuriyet tarihinin en önemli demokrasi reformu yapıldı. Şimdi benim gibi ömrü idarenin içinde geçmiş bir adam, ya bu zor ve onurlu göreve talip olacaktı yada seçimden sonra Türkiye'nin herhangi bir ilinde gider kırmızı plakalı araca biner makamında otururdum. Ama ben bunu yapsaydım bu ülke demokrasisi hakkında ülke insanı hakkında hiç konuşmamam gerekirdi. Rahatı seçmiş olacaktım. Şanlıurfa gibi stratejik bir noktada bulunan böyle bir yerde bu görevden kaçamazdım. "

       Söyleşinin ardından Başkan Güvenç, öğrenci ve öğretmenlerle beraber hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu