Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Şanlıurfa'da kaçak mobil trafo elegeçirildi

Şanlıurfa'da kaçak mobil trafo elegeçirildi

DEDAŞ ekipleri Siverek’te 70 haneli bir mahalleye yetecek güçte kaçak elektrik trafosu ele geçirdi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2014 Perşembe 14:23
Şanlıurfa'da kaçak mobil trafo elegeçirildi

AYDINLANMA VE ISINMAK İÇİN KURMUŞLAR

Kayıt dışı elektrik kullanımını engellemek amacıyla dağıtım bölgesi genelinde denetimlerini sıklaştıran DEDAŞ ekipleri, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Aslanlı köyünde 50 KWA gücünde bir adet kaçak elektrik trafosu bulunduğunu tespit etti. Jandarma ile birlikte buraya giden ekipler, savcılık kararıyla trafoya el koydu.
Trafonun, kışı geçirmek için Aslanlı köyü yakınına yerleşmiş olan göçer ailelerin, ısınma ve aydınlatma gibi ihtiyaçlarını karşılamak için kurulduğu tespit edildi.

70 HANELİK BİR MAHALLEYE YETECEK GÜÇTE
Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’ya bağlı Siverek ilçesinde kış aylarının başlamasıyla israfın ve kaçak enerji kullanımının rekor düzeyde arttığı açıklanmıştı. Kayıt dışı elektrik kullanım oranının yüzde 93’e ulaştığı belirlenen Siverek ilçesine bağlı Aslanlı köyünde ele geçirilen 50 KWA gücündeki kaçak trafonun, yaklaşık 70 haneli bir mahallenin elektrik ihtiyacını karşılayabileceği bildirildi.

KAÇAK KULLANIMI CAN GÜVENLİĞİNİ DE HİÇE SAYIYOR
Aslanlı köyü mevkiinde tespit edilen ve ‘kanca’ yöntemi kullanılarak kurulan kaçak trafo, bunu kuran ve kullananların can güvenliklerini adeta hiçe sayması nedeniyle de DEDAŞ ekiplerini hayrete düşürdü. Ekipler, korumalı direk üzerine kurulması gereken trafonun, arazide gerekli güvenlik önlemleri alınmadan yere kurulmuş olduğunu, çocukların bile kolaylıkla ulaşabilecekleri yerde bulunduğunu hayretler içinde gördü.
DEDAŞ, kayıt dışı trafonun sahibinin tespit edilebilmesi için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com