Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfada ilk defa 20 aylık bir çocuğun organları bağışlandı

Şanlıurfada ilk defa 20 aylık bir çocuğun organları bağışlandı

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane yöneticisi İbrahim Halil KEŞKÜŞ "ilimizde ilk defa 20 aylık çocuğun organları bağışlandı.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2016 Cumartesi 19:42
Şanlıurfada ilk defa 20 aylık bir çocuğun organları bağışlandı


KEŞKÜŞ;Harran İlçesi'ne bağlı Tahılalan Mahallesi'nde yaşayan Cüneyd ve Zekiye Akkurt çiftinin 20 aylık oğlu Abdullah Akkurt 05.04.2016 tarihinde Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine yanık ve yüksek ateş tanısıyla yatışı yapıldı. Akabinde çocukta hipoksik iskemik ensefalopati teşhisi konmuş ve çcuk havale dediğimiz konvulsiyon geçirmiştir.gerekli tedavi ve müdahale sonucunda hastanın 06.04.2016 tarihinde Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yoğun bakım ünitesine sevki gerçekleştirilmiştir.
yeni doğan yoğun bakım sorumlu hekimi Uz Dr.Pınar YAZICI tarafından tedavisine başlanmıştır.çocukta 08.04.2016 tarihinde kardiyopulmoner arrest gelişmesi üzerine hastanede görevli ekip tarafından  hastaya beyin ölümü teşhişi konulmuştur.Ailesi ile görüşmeler neticesinde onayları alınarak organların bağışlanmasına karar verilmiştir.
Beyin ölümü gerçekleşen ve organları bağışlanan Abdullah Akkurt için  Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden  3 kişilik Uzman ekip gelerek Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ameliyathanesinde minik Abdullah'ın karaciğer ve Böbrekleri sorunsuz bir şekilde alınarak Malatya'ya gönderildi.
Keşküş;Ben buradan Cüneyd ve Zekiye Akkurt çiftinin  bu özverili bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum,takdir ediyorum Allah başka acılr yaşatmasın diyorum.başınız sağolsun"dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com