Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Şanlıurfa'da ilahiyatçı bayan öğrencilere konukevi

Şanlıurfa'da ilahiyatçı bayan öğrencilere konukevi

Şanlıurfa Büyükşehir ve Haliliye Belediyeleri ilahiyatçı bayan öğrenciler için Kuran kursu üzerinde Öğrenci Konukevi yaparak, bayan öğrencilere ev ortamında ek Arapça dersleri ve dini dersler ilgili eğitim almasını sağladı.

Giriş Tarihi: 10 Mart 2015 Salı 20:18
Şanlıurfa'da ilahiyatçı bayan öğrencilere konukevi

Şanlıurfa Büyükşehir ve Haliliye Belediyeleri İlahiyatçı bayan öğrenciler için Kuran kursu üzerinde Öğrenci Konukevi yaparak, bayan öğrencilere ev ortamında ek Arapça dersleri ve dini dersler ilgili eğitim almasını sağladı. Hz. İbrahim Kuran kursu üzerinde açılan dört katlı Öğrenci Konukevinin açılışına Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmezin eşi Hatice Kübra Görmez, Vali yardımcısı Mehmet Keklik, Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık ve Haliliye belediye Başkanı Fevzi Demirkol katıldı.

Açılış yaptıktan sonra kısa bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, ‘En hayırlınız Kuranı Kerimi öğrenen ve öğreteninizdir’ Hadisi Şerifini hatırlatarak, bu konuda kendilerinin de katkıda bulunduklarını belirti.

Keklik, “Öncelikle bu güzel müessesin açılması şüphesiz valiliğimizin isteği üzerine Büyükşehir ve Haliliye belediyelerimizin Müşterek çalışmalıyla ortaya çıkmıştır. Yaklaşık 28 tane bayan öğrencimizin ev ortamında, aile ortamında, sıcak bir ortamda burada ikamet etmelerine imkân tanımıştır. Güvenilir bir ortamda, huzur içerisinde kardeşlerimizi inşallah burada eğitimlerine devam edeceklerdir. Tabi Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ‘En hayırlınız Kuranı Kerimi öğrenen ve öğreteninizdir’ buyurmuştur. Bu çerçevede burası aynı zaman da bir Kuran kursu, inşallah alt katı Kuran kursu olan bu güzel müessesede, birçok kardeşimizde Kuranı Kerim’i öğrenme fırsatı bulacak.Aynı zamanda burada ilahiyatta okuyan öğrencilerimizde bu müessesede ek Arapça dersleri alarak vs. dini dersleri alarak inşallah kendilerini daha iyi bir şekilde yetiştirecekler” diyerek sözlerine son verdi.

Kurdelelerle açılan ‘Öğrenci Eğitim Konukevi’ ilk mensuplarını ağırlamak üzere Kuran Kursuna teslim edildi. (Hüseyin Sürmeli-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com