Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa'da hastaneye güneş enerjisi santrali kurulacak

Şanlıurfa'da hastaneye güneş enerjisi santrali kurulacak

Harran Üniversitesi, Osmanbey kampüsünde açılacak olan 600 yataklı hastaneye güneş enerjisi santralı kurmak için harekete geçti.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2015 Perşembe 14:36
Şanlıurfa'da hastaneye güneş enerjisi santrali kurulacak

Bu kapsamda piyasa araştırması yapılması için harekete geçen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Malatya İnönü Üniversitesine bir heyet gönderdi. Heyet, güneş enerji elektrik santrali için incelemelerde bulunacak.

Harran Üniversitesinden giden teknik heyeti, güneş enerjisi ve elektrik santrali hakkında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı-Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen bilgilendirdi.

Konuyla ilgili konuşan Taşaltın, “Şanlıurfa’nın göz bebeği olan üniversitemize bu büyük projeyi kazandırmak için çalışmaları başlattık. Güneşi en fazla alan illerin başında gelen Şanlıurfa’da güneş enerjisinden tam olarak faydalanmamız lazım. Bunu da kapsamlı bir şekilde araştırıp proje hazırlamaları için Ali Sarıışık hocamızdan oluşan bir ekip görevlendirdim. En kısa zamanda çalışmaları tamamlayıp projemizi hayata geçireceğiz.” dedi.

Ziyarette konuşan Prof. Dr. Ali Sarıışık ise tüm hastanenin ihtiyacını karşılayan güneş santralini incelediklerini ve aynısını Harran Üniversitesine de kuracaklarını söyledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com