Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa’da halk bankalardan paralarını çekiyor

Şanlıurfa’da halk bankalardan paralarını çekiyor

Taksim ‘Gezi Parkı’na verdikleri destek nedeniyle adeta hedef haline gelen holdingler borsada büyük düşüş yaşadı. Boykot çağrısından en çok etkilenen holding ise Doğuş Holding oldu.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2013 Çarşamba 15:22
Şanlıurfa’da halk bankalardan paralarını çekiyor

Koç, Sabancı, Doğan, Doğuş, Boyner ve Eczacıbaşı gibi holdingler başta olmak üzere bu holdinglere bağlı olan Garanti bankası, Yapı Kredi Bankası, AK Bank, İş Bankası gibi bankaların borsadaki hisselerinde büyük düşüş yaşandı.

 

BANKALARDAKİ DÜŞÜŞ

Şanlıurfa’dan da boykota büyük destek veriliyor. Bankalardaki hesaplarını kapatanların yanı sıra hesaplarından para çeken müşterilerin sayısının gitgide arttığı ifade ediliyor.

 

Konuyla ilgili olarak bankalardan herhangi bir açıklama gelmezken, tepkiler dalga dalga yayılmaya devam ediyor.

 

AK Bank’ın hisselerinde ortalama yüzde 1'lik, AKBANK C gibi bazı kağıtlarında ise yüzde 20’lere varan düşüşler gerçekleşti.

 

Gezi eylemcilerinin başından beri en sert tepkisi ile karşılaşan Garanti Bankası hisseleri ise bugün yüzde 1,88’lik bir düşüş yaşadı.

 

Yapı Kredi Bankası’nın borsadaki hisselerinin bugünkü düşüşü ise diğer bankalara oranla biraz daha sert oldu. Yapı Kredi bugün borsada yüzde 3,10’luk bir düşüş yaşadı.

 

İş Bankası’nın yaşadığı değer kaybı ise yüzde 1,02’de kaldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Çiftçileremüjde! destek ödemesi başlanıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com