Advert
Advert
Advert

Urfa güvenlik güçleri harekete geçti - Önlemleri arttırıldı

Son günlerde yaşanan bombalı saldırıların ardından Şanlıurfa’da arttırılan güvenlik önlemleri kapsamında 36 ayrı yerde yol kontrol noktası kuruldu.

Urfa güvenlik güçleri harekete geçti - Önlemleri arttırıldı
Urfa güvenlik güçleri harekete geçti - Önlemleri arttırıldı

 

Türkiye genelinde son günlerde meydana gelen bombalı eylemlerin ardından güvenlik önlemleri arttırıldı. Bu kapsamda Şanlıurfa’da kullanma ihtimali yol güzergâhlarında 36 farklı yol kontrol noktası oluşturuldu.

Oluşturulan kontrol noktalarında durdurulan şüpheli araçlar gerekli aramalardan geçirilirken kontrol noktasında bulunan köpekler de aramalarda kullanılıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şanlıurfa Valiliği, “Türkiye genelinde son günlerde meydana gelen terör eylemleri kapsamında; terör örgütü mensuplarınca güvenlik kuvvetlerine yönelik, menfez ve yollarda patlayıcı madde ile tuzaklama yapma, yol kontrol ve arama noktalarına ve hizmet binalarına patlayıcı yüklü araçlarla saldırıda bulunma olaylarında artış olmasından dolayı, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı unsurları tarafından muhtemel terör eylemlerini önlemek maksadıyla Şanlıurfa ili genelinde terör örgütünün kullanabileceği yol güzergâhlarında oluşturulan (36) farklı yol kontrol ve arama noktalarında, Komando unsurları, Asayiş Timleri, Trafik ve Köpek Timi ile zırhlı araçların desteği ile yol kontrol ve aramaları sıklaştırılarak uygulanmaktadır.” dedi.

şanlıurfada güvenlik önlemleri urfa Şanlıurfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler