Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da günden 20 evlilik yapılıyor

Şanlıurfa'da günde ortalama 20 çift nikâh kıydırıyor.

Şanlıurfa'da günden 20 evlilik yapılıyor
Şanlıurfa'da günden 20 evlilik yapılıyor

Şanlıurfa Belediyesi Evlendirme Birimi’nden edinilen bilgilere göre ŞAnlıurfa'da ortalama günde 20 nikah kıyılıyor.
2012 yılının Ağustos sonuna kadar toplam 2530 çiftin nikâh akdini gerçekleştiren Şanlıurfa Belediyesi, çiftlere ömür boyu birliktelik için “Evet” diyerek imza attıkları o unutulmaz kalemi ve Vehbi Vakkasoğlu’nun “Biz Evleniyoruz” adlı kitabını hediye ediyor.
Esentepe Semti’nde yer alan 1000 kişilik Şanlıurfa Belediyesi M.Akif İnan Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen nikah akdi işlemlerinde çiftlere her türlü desteği verdiklerini ifade eden Şanlıurfa Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ali Uluyardımcı günde ortalama 20 çiftin nikah kıydırdığını söyledi.
8 AYDA 2530 NİKÂH KIYILDI
2011 yılında ortalama 3200’e yakın nikah kıydıklarını, 2012 yılı içersinde ise bu sayının 2530’u geçtiğini ifade eden Uluyardımcı, “Belediyemize evlenmek için müracaat eden ve evraklarını tamamlayan çiftlerin nikah akitleri hemen hemen aynı gün içerisinde yapmaya çalışıyoruz." dedi.   
EVLENEN ÇİFTLERE İMZA ATTIKLARI KALEM VE KİTAP HEDİYE
Evlenen çiftlere, imza attıkları kalemin yanı sıra birde kitap hediye ettiklerini belirten Uluyardımcı, “Şanlıurfa Belediyesi olarak çiftlere ömür boyu birliktelik için “Evet” diyerek imza attıkları o unutulmaz kalemi Vehbi Vakkasoğlu'nun kaleme aldığı belediyemizin yayınları arasında yer alan "Biz Evleniyoruz. Mutlu Evlilik, Mutlu Yuva, Nikâh Şekeri" adlı kitabı hediye edilmektedir” diye konuştu.
NELER İSTENİYOR?
Belediye'nin nikâh kriterlerini de açıklayan Şanlıurfa Belediyesi Evlendirme Birim Sorumlusu Ali Uluyardımcı " Evlenecek çiftlerden birisinin kentte ikamet etme şartı bulunuyor. Her ikisi de kentte ikamet etmiyorsa Evlenme İzin Belgesi istiyoruz. Nikâhı kıyılacak olan çiftimizin nüfus cüzdanlarıyla birlikte evlendirme birimimize müracaat etmeleri gerekiyor. Bağlı bulundukları Sağlık Ocağı’ndan Telasami testi yaptırmaları gereken çiftin, sağlık raporlarını yine bağlı bulundukları sağlık ocağından onaylatması gerekiyor. Ayrıca çiftlerin resimli ikametgâh kağıdını oturdukları mahalle muhtarlıklarına onaylatarak 4 adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olması) ile bize başvurması yeterli. Anne ve baba rızası gereken çiftlerin anne ve babanın nüfus cüzdanları ile evlendirme müdürlüğüne müracaatları ve imzalarının alınması da şarttır " dedi.

Şanlıurfa'da günden 20 evlilik yapılıyor urfa'da günde 20 nikah kıyılıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü