Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa'da Genç Kalemler Hikâye Yarışması

Şanlıurfa'da Genç Kalemler Hikâye Yarışması

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin güzel sanatlar alanındaki yeteneklerin arttırılması hikâyeciliğin genç nesil tarafından sürdürülmesi ve geliştirilmesi edebiyat dünyasına yeni yazarlar kazandırılması amacıyla 'Genç Kalemler Hikâye Yarışması' nın düzenleneceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2013 Cuma 11:44
Şanlıurfa'da Genç Kalemler Hikâye YarışmasıDüzenlenecek olan yarışmaya Şanlıurfalı gençlerin de katılmasını isteyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız,'' Bu yarışma ile gençlerimizin özgün eserler ortaya çıkarmasına fırsat verilerek tarihi, kültürel ve sanatsal değerlerimizi yansıtan hikayelerin edebiyatımıza kazandırılmasına ortam hazırlanmaktadır. Bu bağlamda Şanlıurfalı gençlerimizin bu yarışmaya katılarak, bizleri en iyi şekilde temsil edeceklerine olan inancım tamdır.'' dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, Yarışmanın iki kategori de düzenleneceğini belirterek,  '' 'Genç Kalemler Hikâye Yarışması' iki kategoride düzenlenecektir.  1. kategori’de Ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler ve 14-19 yaş gurubundaki gençler arasında yapılırken, 2 kategori ise 20-29 yaş gurubu gençler arasında yapılacaktır. Bu arada birinci olan gencimize Dizüstü Bilgisayar verilirken, ikinciye Akıllı Cep Telefonu, üçüncüye Tablet Bilgisayar, Mansiyon'a ise Dijital Fotoğraf makinesi hediye edilecektir.''diye konuştu.
Başvuruların Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine yapılacağını vurgulayan İl Müdürü Ertuğrul Yıldız,''  Genç Kalemler Hikâye Yarışması' nın son teslim tarihi 22 Kasım 2013'tür. Gençlerimiz bu tarihe kadar hikâyelerini İl Müdürlüğümüze bırakabilirler. Ayrıca ayrıntılar için www.gsb.gov.tr adresinden bulabilirler.''şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Nihayet Eyüp Nebi makamına el attılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com