Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da Genç Kalemler Hikâye Yarışması

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin güzel sanatlar alanındaki yeteneklerin arttırılması hikâyeciliğin genç nesil tarafından sürdürülmesi ve geliştirilmesi edebiyat dünyasına yeni yazarlar kazandırılması amacıyla 'Genç Kalemler Hikâye Yarışması' nın düzenleneceğini söyledi.

Şanlıurfa'da Genç Kalemler Hikâye Yarışması
Şanlıurfa'da Genç Kalemler Hikâye YarışmasıDüzenlenecek olan yarışmaya Şanlıurfalı gençlerin de katılmasını isteyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız,'' Bu yarışma ile gençlerimizin özgün eserler ortaya çıkarmasına fırsat verilerek tarihi, kültürel ve sanatsal değerlerimizi yansıtan hikayelerin edebiyatımıza kazandırılmasına ortam hazırlanmaktadır. Bu bağlamda Şanlıurfalı gençlerimizin bu yarışmaya katılarak, bizleri en iyi şekilde temsil edeceklerine olan inancım tamdır.'' dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, Yarışmanın iki kategori de düzenleneceğini belirterek,  '' 'Genç Kalemler Hikâye Yarışması' iki kategoride düzenlenecektir.  1. kategori’de Ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler ve 14-19 yaş gurubundaki gençler arasında yapılırken, 2 kategori ise 20-29 yaş gurubu gençler arasında yapılacaktır. Bu arada birinci olan gencimize Dizüstü Bilgisayar verilirken, ikinciye Akıllı Cep Telefonu, üçüncüye Tablet Bilgisayar, Mansiyon'a ise Dijital Fotoğraf makinesi hediye edilecektir.''diye konuştu.
Başvuruların Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine yapılacağını vurgulayan İl Müdürü Ertuğrul Yıldız,''  Genç Kalemler Hikâye Yarışması' nın son teslim tarihi 22 Kasım 2013'tür. Gençlerimiz bu tarihe kadar hikâyelerini İl Müdürlüğümüze bırakabilirler. Ayrıca ayrıntılar için www.gsb.gov.tr adresinden bulabilirler.''şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu