Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Şanlıurfa'da gazetecilerden TOKİ eylemi VİDEO

Şanlıurfa'da gazetecilerden TOKİ eylemi VİDEO

TOKİ Başbakanlık tarafından Basın Mensuplarına 4 yıldır verilmesi beklenen ve ilk peşinat paralarının ödenmesine rağmen söz konusu sitenin halen faale geçmemesi nedeniyle eylem gerçekleştirilerek yetkililere çağrıda bulunuldu.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2015 Cumartesi 17:57
Şanlıurfa'da gazetecilerden TOKİ eylemi VİDEO
TOKİ Başbakanlık tarafından Basın Mensuplarına 4 yıldır verilmesi beklenen ve ilk peşinat paralarının ödenmesine rağmen söz konusu sitenin halen faale geçmemesi nedeniyle eylem gerçekleştirilerek yetkililere çağrıda bulunuldu. Şanlıurfa'da birçok gazete dernek ve cemiyeti olmasına rağmen hiçbir çaba sarf etmeyen cemiyete kaydı bulunanlar Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneğinden destek istedi. Söz Konusu Toki  yapım aşamasında faaliyette bile olmayan Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği duruma el atarak emekçi gazetecilerin yanında durarak bugün bir basın açıklaması yapıp boş anahtarlı eylem gerçekleştirdi. Birçok gazetecinin mağdur olduğunu ve yuvasının bile yıkılma noktasına geldiğinin altını çizen Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak yaptığı açıklamada "

Saygı değer meslektaşlarım, bugün özellikle toplanmamızın nedeni şuan basında çalışan arkadaşlarımızın yuvası dağılma noktasına geldiği için bir arada toplanmış durumdayız. Basın sitesinde 2015 yılının Ocak ayında normalde teslim edilmesi gerekliydi, bazı arkadaşlarımız buna dayanarak evlenmeye kalktılar, bazı arkadaşlarımız kiracı idi ve ev sahipleri ile belli sözleşme yaptılar. Bu sözleşmenin günü geldi, şuan arkadaşlarımız ev sahipleri arasında vahim durumda, zor durumdalar, aynı zamanda bu arkadaşlarımız hem Toki’ye para ödüyorlar, hem de kira parası ödüyorlar. Basında çalışan meslektaşlarımızın ne kadar maaş aldıklarını biliyor ve izlemektesiniz içler acısı bir durum bu. Bu nedenle biz burada yetkililere sesleniyoruz, özellikle sayın valimize ve bakanımıza hepsine sesleniyoruz, biz basın olarak siz uyumayana kadar, gecenin geç saatlerine kadar biz sizlerle beraber ve sizin haberinizi ve Şanlıurfa’mızın ve devletin yetkilileri mikrofonlarda bahsederken basının 4. Güç olduğunu söylemektesiniz. Maalesef, basında çalışan genç arkadaşlarımızın yuvası dağılma noktasında olduğu için ve biz Çalışan Gazeteciler Derneği olarak bugün burada toplanmak zorunda kaldık. Burada hiç kimseye bir kastımız olmamaktadır, gönül isterdi ki bugün burada bunu yapmamak ama mecbur kaldık bunu açıklamaya. Çünkü bugünlerde çözülmesi gerekirken bazı yetkililere söyledik, maalesef bugüne kadar bunlardan bir cevap alamadığımızdan dolayı bu seçim arifesinde toplanmak ve birlik olma kararı aldık. Biz yine de yetkililere sesleniyoruz duyarlı olmaya çağırıyoruz. Basındaki arkadaşlarımızın gerçekten zor durumda olduklarını ve ailelerini, yuvalarının dağılabileceği ve de bazı arkadaşlarımız nişanlanırken evlenme durumlarının bile söz konusu olmasından dolayı biz dernek olarak bunu yapmak zorundayız. Yine diyoruz ki, yetkililere seslenerek kısa sürede buna çözüm bulunmaz ve evler teslim edilmez ise burada çadır kurup eylem gerçekleştireceğiz.” Diye konuştu.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gazetecilerden Siverek Kaymakamı Demirel’e ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com