Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Şanlıurfa'da Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti kuruldu

Şanlıurfa'da Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti kuruldu

Şanlıurfa'da Gazeteciler ve Yazarlar Derneği kuruldu. İl Dernekler Müdürü Zeki Kaya’ya kuruluş dilekçesini veren Dernek Başkanı Celal Çiftçi: “Artık gazetecilik Şanlıurfa’da hak ettiği saygınlığı, alakayı ve itibarı görmelidir ve görecektir de; bunun için çalışacağız. Bölücü değil, yapıcı olmaya geliyoruz.” dedi.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2014 Perşembe 07:37
Şanlıurfa'da Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti kuruldu

Yönetim Kurulu üyeleriyle beraber İl Dernekler Müdürlüğü’ne giderek İl Dernekler Müdürü Zeki Kaya’ya kuruluş dilekçesini veren Dernek Başkanı Celal Çiftçi, yaptığı açıklamada, “Biz gazeteciler olarak herkesi eleştiren insanlarız.  Ama bizim kendi sivil toplum örgütlerimizin tabelası bile yok.  Maalesef bu konuda da tabelası bile var olmayan cemiyetlerin olmasına tahammül edemiyorum.  Zaten biz 26 gazeteden 8 gazeteye düşerken böyle bir çalışmamız vardı. 3 tane cemiyetimizin bir arada olup tek cemiyet çatısı altında olmayı istedik ama kısmet olmadı. Birleştiremedik ve bir araya gelemedik. Urfa’da çeşitli sıkıntılar sorunlar olduğunu hissettiğimiz için cemiyetimizi kurmaya karar verdik.  Urfa’daki Bizim diğer cemiyetlerden farkımız, köşe yazarları internet medyacılığı anlamında bunları da kucaklamış olduk. Bundan sonra ki amacımız alanda çalışan gazeteci arkadaşlarımıza eğitim seminerleri ile gerçek sivil toplum örgütünün amacının ne olduğunu göstermek. Burada daha önce farklı cemiyetten olan arkadaşlarda var. Biz herkesi kucaklayacağız. Bizim amacımız bölmek değil birleştirmek, eksiklerimizi tespit etmek ve gidermek bu amaçla yola çıktık. Biz farklı olacağız. Öbür cemiyetler gibi olmayacağız. Umarım alanda çalışan meslektaşlarımıza hayırlı ve faydalı bir cemiyet oluruz” dedi.

Başkan Çiftçi, yönetim kurulunun, “Ömer Faruk Ayhan, Ahin Güneş, İsmail Arslan, M.Kemal Uğuzlu, Müslüm Çap ve Ömer Dodanlı’dan oluştuğunu söyledi.

Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Ayhan ise, “Gönül isterdi ki, mevcut cemiyetlerimiz daha aktif ve daha boyutlu olmasıydı. Bu cemiyeti maalesef bir ihtiyaca binaen kurma ihtiyacını hissettik. Arkadaşlarla beraber 7 kurucu üye ile oluşturduk. Kısmet olursa en kısa zamanda genel kurulu yapıp bu işte gerçekten emeği geçen insanlar, fiili çalışan insanları o alanda daha başarılı, daha aktif, memleketin sorunlarını ifade edebilen,  kamu ile idare arasında  çözüm oluşturabilecek insanları cemiyetimize getirmeyi düşünüyoruz. Bu amaçla buradayız. Temennimiz memleketimize çok güzel günler yaşatıp daha faydalı olmak” dedi.

Yazarlarında ilk defa bir cemiyette yerleri olduğunu vurgulayan Yönetim Kurulu Üyelerinden M. Kemal Uğuzlu'da şunları kaydetti:“Şuanda kuruluşunda bulunduğumuz Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti, Urfa’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. Cemiyetimiz Urfa’da bir ilki başlattı. Bugüne kadar olan gazeteciler cemiyeti sadece gazetecilere yönelik cemiyetlerdir. Ama bu mesleğe çok katkı sağlayan yazarlar bulunmamaktaydı.  Bizim Cemiyetimiz ise adından da anlaşılacağı gibi yazarlarda bu cemiyete dahil edildi. Ülkenin demokratikleşmesi ve çağdaş bir seviyeye ulaşması için çabalayan araştırmacı ve yazarlarımızı da cemiyetin içinde bulunmaktadır. Cemiyetimizin hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim."

YORUMLAR
  • yorum2014-12-25 20:03:31Salih İlhan-İzmir

    Saygı değer dostlarım,meslektaşlarım... Yeni bir girişimle " Gazeteciler ve Yazarlar Derneği" oluşumunu büyük bir memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum...
    Her gün büyüyen ve çağdaş anlamada gelişen Şanlıurfa,mızın , gelişim paraleliğinde artan sorunlarını dillendirmek ve çare adına çözümleri köşelerine taşıyan yazar ve çizerlerin bir araya gelmesi sevindırıcı bir olay...Bu olumlu gelişime öncülük eden ve katkıda bulunan tüm dostları selamlıyorum hayırlı uğurlu olsun diyorum...Saygılarımla...Salih İlhan-Gazeteci- İzmir

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com