Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Şanlıurfa’da gazeteciler için basın müzesi açılacak

Şanlıurfa’da gazeteciler için basın müzesi açılacak

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD), hayatını kaybetmiş gazetecilerin kullandığı malzemelerin sergileneceği bir müze oluşturacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2015 Cuma 22:22
Şanlıurfa’da gazeteciler için basın müzesi açılacak


Hayatını kaybetmiş gazetecileri anma programı düzenleyen ŞUÇGAD, gazeteciler için basın müzesi oluşturmaya hazırlanıyor.

Hayatını kaybeden gazetecilerin kullandığı fotoğraf makineleri, kalemler, ses kayıt cihazları gibi malzemelerin sergileneceği müzede gazetecilik mesleğinin gelecek nesillere aktarılması düşünülüyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan ŞUÇGAD Başkanı Tahir Gülebak,  "Şanlıurfa'da faaliyete girdiğimizden buyana kent genelinde ve ilçelerde görevini en iyi şekilde yapan ve büyük zorluklar yaşayan gazeteci arkadaşlarımızın sorunlarını çözmek adına birçok ilklere imza atacağız. Bu sorunların çözümü ile birlikte yine olmazsa olmazımız sosyal aktivite. Gazeteci arkadaşlarımızın zor çalışma hayatını kolaylaştırmak ve onlara yararlı proje ve çalışmalar yapmak adına derneğimize ait alanda " Müze" yapacağız.

Bu Müze'de ise yıllardır Şanlıurfa'da görev yapan gazeteci arkadaşlarımızın, gündem yaratan haberleri, gazetecilikte yıllar önce kullanılan fotoğraf makinesi, kamera, daktilo vs. gibi ekmeğimizi kazandığımız ve halka doğruyu yansıttığımız bu malzemelerimizi burada sergileyeceğiz. Yıllar sonra ise bu yaptığımız çalışmaları gören yeni nesiller ise teknolojinin gelişiminin ne kadar önemli olduğunu ve gazeteciliğin ne şartlar altında yapıldığını bu müzede görecek." dedi.

Kısa sürede tamamlanması düşünülen müzenin resmi açılışının gerçekleştireceği belirtildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BYEGM 30’NCU YEREL MEDYA ÖZENDİRME YARIŞMASI DUYURUSU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com