Advert
Advert
Advert

OSM Hastanesi SGK kapsamından çıkarıldı

Şanlıurfa'da faliyet gösteren OSM Ortadoğu Hastanesi'ninde içerisinde bulunduğu 21 hastanenin Sosyal Güvenlik Kurumuyla ilişkisi kesildi. Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu’nun talimatıyla SGK kapsamından çıkarıldı. Böylece FET֒nün yılda 400 milyon liraya ulaşan bir kaynağı daha kurutuldu.

OSM Hastanesi SGK kapsamından çıkarıldı
OSM Hastanesi SGK kapsamından çıkarıldı

Paralel örgüte finansal destek sağladığı tespit edilen 10 ildeki 21 hastane, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu’nun talimatıyla SGK kapsamından çıkarıldı. Böylece FET֒nün yılda 400 milyon liraya ulaşan bir kaynağı daha kurutuldu.

Emniyet, istihbarat, mülkiye ve adliye başta olmak üzere devletin önemli kurumlarına sızarak casusluk faaliyeti yürüten Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadele kapsamında Örgütün Türkiye genelindeki faaliyetlerine ilişkin onlarca soruşturma ve dava devam ederken, finans kaynakları da teker teker kurutuluyor. Son olarak paralel örgüte yıllık 400 milyon lira gelir sağlayan hastanelere operasyon düzenlendi.

DEVLETLE BAĞLARI KESİLDİ

Yeni Şafak Gazetesinde yer alan habere göre; FETÖ hastanelerine operasyon, bizzat Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla yapıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu'na(SGK) bağlı olarak faaliyet yürüttükleri ve devletten aldıkları parayı Gülen'e himmet olarak aktardıkları tespit edilen 10 ildeki 21 hastanenin devletle bağı kesildi. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Konya, Şanlıurfa, Van ve Eskişehir'de bulunan 21 hastanenin yıllık cirolarının 400 milyon lira seviyesinde olduğu ve bu hastanelerin gelirlerinin büyük bir kısmını FETÖ'ye aktardıkları belirlendi.

İŞTE O HASTANELER

SGK, operasyon sonucunda 10 tanesi İzmir'de olmak üzere 21 hastane ile ilişiği kesti. SGK ile anlaşma kapsamında yüksek hasta sayısına ulaşabilen ve tedavi masraflarının çoğunu devlet kasasından alan hastanelerin önemli bir gelir kapısı kapatılmış oldu. İşte o hastaneler:

Ankara'da Turgut Özal Üniversitesi Hastaneleri, Bursa'da Bahar, Rentıp, Rentıp Diyaliz Merkezi, Özel Erzurum Şifa Hastanesi, Gaziantep Nizip Özel Medinas Hastanesi, İstanbul Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Konya Mevlana Üniversitesi Vakıf Hastanesi, Şanlıurfa OSM Ortadoğu Hastanesi, Van Özel İstanbul Hastanesi, Özel Eskişehir Sakarya Hastanesi.

İzmir'de; Şifa Üniversitesi Bornova Eğitim Araştırma Hastanesi ile birlikte Şifa Üniversitesi Hastanesi'nin Basmane, Gaziemir, Göztepe Şubeleri ile bağlar kesildi. İzmir'deki diğer FETÖ hastaneleri ise şöyle: Şifa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi, Şifa Üniversitesi Hastanesi'nin Karşıyaka, Menderes, Balçova Polikliniği, Şifa Üniversitesi Hastanesi Kaya Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, Şifa Üniversitesi Buca Eğitim ve Sağlık Kampüsü.

MÜCADELE SÜRECEK

SGK'nın bu hasteneleri detaylı olarak incelemeye aldığı belirtildi. FETÖ'nün himmet kaynağı sözkonusu hastanelerin usulsüz yöntemlerle yapılmış gibi gösterilip yapılmayan tedavilerle devletten haksız kazanç sağlayıp sağlamadığı gibi konular da araştırılacak. Usulsüzlük tespit edilmesi halinde bu hastaneler kapatılabilecek.


Ankara Turgut Özal Üniversitesi Hastaneleri Bursa Bahar Rentıp Rentıp Diyaliz Merkezi Özel Erzurum Şifa Hastanesi Gaziantep Nizip Özel Medinas Hastanesi İstanbul Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Konya M
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Urfalının Sesi     2016-01-03 Özel Mülkiyet diye bir şey kalmadı bu ülkede. İsteyen istediği kişinin malına çökecek bundan sonra. Hukuk kuralları il başkanlarının iki dudağı arasında kayboldu. Devlet gücü muhaliflerin üstüne boca ediliyor. Tek parti dönemi, Esad Suriye'si dönemi, Kaddafi dönemi vs. ne derseniz deyin. Bunların yaptığı dinle, imanla izah edilir tarafı yok. Herkes cebini doldurma peşinde. Bu gibi bir kurum Şanlıurfamıza hem istihdam hem de uzman doktorlara ulaşmak için Avrupa standartlarında bir tesis. Bu hareket Emine Hn'ın hastanelerine müşterilerin akması için yapılmıştır. Kamu gücü ayrıcalığını, tek taraflı olarak kendi menfaatlerine kullanıyorlar. Bunların hem bu dünyada hem de dğer dünyada yatacak yeri yurdu yok. Bunların Sonu Sudi TV ninde birkaç gün önce yayınladığı gibi bir otel köşesinde gayri meşru bir ilişki ile bitmeleridir. Ne yaparlarsa yapsınlar, bu milletin öz ve öz sermayesi ile kurulmuş bu güzide kurumlar ve onların gayri meşru elde ettikleri, Türgevler, urla villaları, şehrizar
mehmet doğan     2016-01-01 osm ortadoğu hastanesine yapılan bu haksızlıkları kınıyorum.sırf fetullah gülene olan sempatisi yüzünden böyle kıymetli bir hastaneye bence haksızlık yapılıyor.eğer bir usülsüzlük varsa düzeltilmeli.ikaz edilmeli.koskoca hastaneyi kapatmakta neyin nesi oluyor.memlekete hizmet babında önemli hizmetler veriyor...siyasi kararlarla yaklaşmak bence yanlış.ben şahsen memleketimize yapılan bir haksızlık olarak görüyorum.bildiğim kadarıyla defalarca iinceleme yaptılar bir şey bulamadılar somut delilleri kamuoyuna açıklamaları gerkiyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu