Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da esnafın utandıran görüntü

Şanlıurfa'da esnafın utandıran görüntü

Şanlıurfa'da bir esnafın eğilen aracın Şasesini düzeltmek için elektrik direğine bağlaması ilginç görüntü oluşturdu. Utandıran görüntü tepkilere neden oldu.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2016 Çarşamba 14:59
Şanlıurfa'da esnafın utandıran görüntü

Şanlıurfa'da bir esnafın eğilen aracın Şasesini düzeltmek için elektrik direğine bağlaması ilginç görüntü oluşturdu. Utandıran görüntü tepkilere neden oldu.

Şanlıurfa sanayisinde Hasarlı Arabanın Onarımını Yaparken Elektrik Direğine Bağlayan esnafın; her şeyin bilgisayarlı bir ortamda yapıldığı dönemde çirkin bir görüntü oluştururken, daha da ilgin olanı ise Elekktrik direğinin de hasarlı ve eğri olmasıdır. 

Okuyucularımız tarafından çekilen bu göntünün youmunu yine siz okuyucularımıza bırakıyoruz...

Araç şasesi nedir?

Dört tekerleğin izinin diktörtgen çizmemesi..Yamuk olayı..
Bunun çözümü, öncelikle karşılıklı tekerlerin birbirlerine göre durumları ölçülür. Sonra önlerin arkalara göre ...

Örneğin, arka sağ teker üst orta noktası ile arka sol üst orta aralığı ve alt orta noktaların uzaklıklarının eşit olması yada belli bir sapma aralığında olması gerekir. Diğer ölçümlerde benzer şekildedir.Önemli olan tüm tekerlerin yere 90 derecelik bir açı ile basması ve dikörtgenin köşelerini oluşturmasıdır.

kaza esnasında veya büyük bir çukurdan çok sert bir darbe aldığında aracın şasisinin parçası olan amortisör kuleleri darbenin şiddetiyle eğilebilir. yani aracın şasisi milimetrik bile olsa kaymış olabilir. ama eğer kaza yapmadım ve aşırı sert bir çukura girmedim diorsan ki genellikle böle durumlarda aracın amortisörleri lastiği ve hatta jant bile büyük hasar alabilir. bu işlem çok hassastır. ehil olmayan kişiler tarafından veya bilgisyarla donatılmamış eski sistemleri kullanan yerlerde yapılması gerekir

kaynak: www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com