Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da esnaf 2016 yılını küçülerek geçirdi

Şanlıurfa, 2016’dan istediğini bulamadı. Yıl sonunun bitmesine 2-3 gün kala esnafların umudu kırılmış durumda bulunuyor. Tek temennileri ise bölgede yaşanan olayların son bulması ve barış ortamın hakim bulması.

Şanlıurfa'da esnaf 2016 yılını küçülerek geçirdi
Şanlıurfa'da esnaf 2016 yılını küçülerek geçirdi

2016’da çok kötü bir yıl geçiren esnaf; kredi, sigorta, maaş ödemeleri, iş yeri giderleri ve diğer harcamaların giderini karşılayacak noktaya geldi. Karamsar bir havanın hakim olduğuna dikkat çeken Esnaf Yılmaz Demir, “Halk eskisi gibi rahat değil, ülkede her an bir iç savaş çıkacak korkusu ile harcama yapmaktan korkuyorlar. İnsanların içinde psikolojik bir savaş algısı oluştu. Akşam dükkanlarımızı kapatıp eve gitmeye korkar olduk, her an bir patlama olacak, bir an önce ülkemize bir huzur, bir barış gelsin, asker ve polislerimiz ölmesin.” diye konuştu.

 ‘KİRA BEDELLERİNİ ÖDEMEYECEK NOKTAYA ULAŞTIK’

Yılların en kötü dönemlerini geçirdiklerini ifade eden Ali Güzel,“Ödemelerimizi yapamayacak bir duruma geldik. Her ay sıkıntı yaşıyoruz. Yazdığımız çeklerin karşılığını bulamıyoruz. Eski yıllara göre iş yapamıyor ve kira bedellerini çıkaramıyoruz. Daha önce iş yerimde 6 eleman çalıştırıyordum. Şimdi de yalnızca 2 işçi çalıştırabiliyorum. Esnafların zor günler geçirmesinin nedeni terör olayları, FETÖ darbe girişimi ve diğer gelişmeler.” şeklinde konuştu.

 ‘TERÖR OLAYLARI VE SURİYE’DEKİ SAVAŞ OLUMSUZ ETKİLEDİ’

Piyasada çok ciddi bir durgunluk yaşandığını ifade eden Mustafa Demir, şöyle konuştu:”Çıkan bu terör olaylarından sonra işlerimiz durdu. Çaresizce akşam olmasını bekliyoruz. İşler eskisi gibi değil, piyasalarda bir durgunluk var, bu şekilde giderse iflas edeceğiz.” (RUHA AJANS)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı