Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfada eleman sıkıntısı

Şanlıurfada eleman sıkıntısı

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2010 Cumartesi 10:11
Şanlıurfada eleman sıkıntısı

Yüzlerce kişiye istihdam sağlayan Şanmar Alış Veriş Marketleri Yönetim Kurulu Başkanı Halit Taşdönderen, kalifiye eleman istihdam etme konusunda Şanlıurfada işveren olarak sıkıntıda olduğunu dile getirdi.
Gelişen ve büyüyen GAPın başkenti Şanlıurfada herkesi kalkındıracak kadar iş imkanlarının bulunduğunu belirten halit Taşdönderen, sorunun Kalifiye veya çalışmaya istekli elemanın bulunmamasından kaynaklandığını belirtiyor. Kendilerine her gün en az 20 kişinin iş başvurusu yaptığını ama hitap ettikleri hizmet sektöründe çalışmaya istekli ve nitelikli elemanın ise çok nadir geldiğini belirten Taşdönderen, bu duruma üzüldüğünü ve meslek örgütleri ile çözüm arayışları içerisinde olduklarını belirtti.
İşsiz gençlerin ailelerine de seslenen Halit Taşdönderen, çocuklarına karşı sorumlu ve yol gösterici olmalarının, işsizlik sorununda kilit rol oynayacağını, ailelerin bu sorumluluklarını yerine getirmelerinin çözüm yolunda büyük bir katkı sağlayacağını ve tüm aileleri bu konuda duyarlı olmaya davet etti.
Taşdönderen; Üretime dayalı bir çok alanda yatırım yapmak istememe rağmen kalifiyeli veya istekli eleman eksikliğinden dolayı yatırımlara temkinli yaklaşıyorum. Çünkü örneklerini görüyorum. örneğin, Şanlıurfanın iki büyük inşaatında çalışaşan işçilerin tamamını başka illerden temin etmek zorunda kaldıklarını ve aynı durumda olan Organize sanayi bölgesindeki fabrikalar olduğunu öğrendim. Şanlıurfa adına bu duruma üzülüyorum dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com