Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa’da Dolandırıcılık Operasyonu; 22 kişi adliyede VİDEO

Şanlıurfa merkezli 14 ilde 5 aydır sürdürdüğü takip sonucu başlattığı operasyonda dolandırıcılık şebekesi üyesi olduğu ileri sürülen ve aralarında elebaşının da bulunduğu 22 kişi Adliye’ye sevk edildi.

Şanlıurfa’da Dolandırıcılık Operasyonu; 22 kişi adliyede VİDEO
Şanlıurfa’da Dolandırıcılık Operasyonu; 22 kişi adliyede VİDEO

Şanlıurfa merkezli  14 ilde 5 aydır sürdürdüğü takip sonucu başlattığı operasyonda dolandırıcılık şebekesi üyesi olduğu ileri sürülen ve aralarında elebaşının da bulunduğu 22 kişi Adliye’ye sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri peş peşe gelen dolandırıcılık ihbarlarını üzerineŞanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde bir operasyon başlattı. Yapılan takip sırasında vatandaşları arayarak kendini savcı, hakim, polis gibi ünvanlarla tanıtan şebekenin vatandaşları terör ve çete gibi suçlarla korkutarak hesaplarına para aktardıkları tespit edildi. Şebeke üyelerini tek tek takibe alan polis, şebeke üyelerinin Şanlıurfa merkezli , Gaziantep, Osmaniye, Antalya, Hatay, Mersin, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Adıyaman, Tekirdağ, Balıkesir, Edirne ve Adana’da olduğunu tespit etti. Sabahın erken saatlerinde Özel Harekat Timlerinin de katıldığı operasyonda çok sayıda polis görev aldı. 14 ilde eş zamanlı olarak operasyon için düğmeye basan polis çok sayıda ev ve iş yerine baskın yaptı. İlk olarak Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde ki bir ikamete giren polis burada şebeke liderini bir adet ruhsatsız tabanca ile birlikte gözaltına aldı. Onlarca ev ve iş yerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda cep telefonu ve onlarca sim kartı ele geçirildi. Polis ev ve iş yerlerinde bulunan bilgisayar ve hart diskleri incelemek üzere el koydu. Bütün şebeke üyelerinin de banka hesaplarında bulunan yaklaşık 500 bin TL’ye bloke koyan polis yaklaşık 50 mağdur vatandaşında ifadesine başvurdu.
Gözaltına 68 kişiden 46 kişi savcılık sorgusunun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken 22 kişi Sağlık raporu ardından  ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüt yönetmek’ gibi suçlardan Adliye’ye sevk edildi.
Kaynak: Urfahaber24.com

Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Adliye Şanlıurfa merkezli Gaziantep Osmaniye Antalya Hatay Mersin Eskişehir İstanbul Kırklareli Adıyaman Tekirdağ Balıkesir Edirne Adana Özel Hareka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı