Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa’da Din Görevlilerine Seminer Verildi

Şanlıurfa’da Din Görevlilerine Seminer Verildi

Şanlıurfa'da görev yapan Din Görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticilerine Din hizmetinde moral ve motivasyon semineri verildi. SGK İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere İl Müftüsü İhsan Açık, İl Müftü yardımcıları, İlçe Müftüleri, Din Görevlileri, Kur’an Kursu öğreticileri, İl ve İlçe Müftülük Personelleri Katıldı

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2016 Pazartesi 09:58
Şanlıurfa’da Din Görevlilerine Seminer Verildi

Haliliye İlçe Müftülüğüne bağlı Osmanbey Kampüsü Camii İmam –Hatibi Habib İspirli’nin okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

İl Müftüsü İhsan Açık Programın Açılış konuşmasını yaptıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım’ı Din hizmetinde moral ve motivasyon semineri vermek üzere kürsüye davet etti.

Prof. Dr. Mustafa Yıldırım: Konuşmasına kendinin de bir süre Din Görevlisi olarak bu hizmette bulunduğunu ifade ederek sözlerine başladı.

Okuduğumuz her ezan veya mihraptaki Kur’an tilavetimiz şevkini yitirmemeliyiz. Her vakte ayrı bir heyecanla, aşkla gidilmelidir.

Din görevlisi çözüm üretir, fedakârdır.
Merhum Hasan Akkuş Hocamız bunun açık örneğidir. Bir Mevlitten sonra kendisine boğazda yalı,1000 dönüm arsa gibi kendisine sunulan teklifleri kabul etmek yerine daha değersiz bir binayı göstererek Kur’an Kursu açabilme izni verilmesini istemiştir.
Hoca girdiği mecliste saygı gören olmalıdır. Bir işyerine yapacağı ziyarette tüm randevular iptal olmalıdır. Böyle hoca da yukarıdaki örnekteki gibi fedakârlıklarla olunur. Samimiyetiniz mutlaka karşılık görür
Prof. Dr. Yıldırım, son olarak Din Görevlisi mesleği seçilmiş bir meslektir. Size bu mesleği seçtiren anne ve baba'nıza dua edin" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com