Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Şanlıurfa'da cankurtaran kursu açılacak

Şanlıurfa'da cankurtaran kursu açılacak

Havaların ısınmasıyla beraber havuzlara yoğun ilginin olduğu Şanlıurfa'da, havuzlarda güvenliği sağlamak amacıyla cankurtaran kursu açılacağı açıklandı.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2014 Cuma 10:51
Şanlıurfa'da cankurtaran kursu açılacak

Havaların ısınmasıyla beraber havuzlara yoğun ilginin olduğu bu günlerde Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü havuzlarda güvenliği sağlamak amacıyla cankurtaran kursu açılacağını duyurdu.

 Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilciliği işbirliğiyle haziran ayı içerisinde Cankurtaran Kursu açılacağını bildirdi.

 Yıldız, ön kayıtlarımız İl Müdürlüğümüz hizmet binasında başlamış olup katılım sayısına göre kursun kesin tarihi ve yeri belirleneceğini söyledi.

Havuzlarda meydana gelebilecek boğulma olaylarına karşı güvenliği sağlamak amacıyla açılacak kursta eğitim görecek şahısların, kalp masajı, yapay solunum uygulama, su üstü arama kurtarma ile ilkyardım uygulamalarını federasyonun eğitim standartları ve programları çerçevesinde uygulama yapmaya yetkili olacağı belirtildi.

Bronz cankurtaran eğitimi alabilecek şahısların; 18 yaşını doldurmuş olması, en az ilköğretim veya ilkokul mezunu olması ve bunu belgelemesi, Cankurtaran eğitimi yapmasında engel bulunmadığına ilişkin sağlık bildirim formunu imzalayarak beyan etmesi gerektiği ifade edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Bugün havalar nasıl olacak? yağış var mı? işte detaylar...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com