Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da camiler bayram namazında doldu taştı

Şanlıurfa’da her bayram olduğu gibi bu bayramda da Balıklıgöl Platosundaki camiler doldu taştı. Camii içerisinde yer bulamayan binlerce Urfalı, avluya serilen hasırların üzerinde namaza durdu.

Şanlıurfa'da camiler bayram namazında doldu taştı
Şanlıurfa'da camiler bayram namazında doldu taştı admin

Binlerce kişinin katıldığı Bayram namazında vatandaşlar okunan vaazı dinledi.  Namazın ardından okunan hutbede kardeşlik mesajları verildi.  

 

Verilen hutbede küskünlük ve kırgınlıkların giderilmesi için bu günlerin birer fırsat olduğuna dikkat çekilerek, “Bizler bu bayrama nice günlerden, nice iftarlardan, nice sahurlardan sonra geldik. Bir ay oruç tuttuktan sonra neşenin, sevincin, huzurun eşiğine vardık. Hep birlikte aynı sofranın etrafında, aynı bekleyişin yolcusu olduk. Sevindik, sevindirdik, sevindirildik. Topluca aynı sevinçleri yüreklerimizde paylaştık. Müslümanlar olarak aynı çaresizliklerin, aynı kederlerin halkası olduk. Bütün farklılıklarımızı unuttuk. Bir olduk, birlik olduk. Her akşam iftarı hak ettiğimiz gibi bugün de bayramı hak ettik” denildi.

Hutbeden sonra dergah cami cemaati ve protokol üyeleriyle müsafahada bulunarak birbirleriyle bayramlaştı. Camilerdeki bayram kutlamasının ardından kimi mezarlıkları ziyaret etti, kimi de akraba ziyaretinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Janisa     2017-07-21 10k$? Sounds like a joke for me. I don’t think this would cover the budget of an institute for a single month. Exxon’s business is heading for serious changes in the future, and all they do in reaction is promising 10k for a scientist to &#v8r6;p1o2e’ that it’s just a bad dream? And this in contrast to the millions they spend for bribing republican politicians. Looks like a huge corporation in a state of total denial. The money would be better spend for advancing into technologies that make ecological sense and will be the market of tomorrow. Shareholders should press for a change now, before it’s to late for their investment!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başbakan Yıldırım’dan Flaş Taşeron İşçi Açıklaması
Başbakan Yıldırım’dan Flaş Taşeron İşçi Açıklaması
Erdoğan: Onların Varacağı Tek Yer, İhanet Çukurudur
Erdoğan: Onların Varacağı Tek Yer, İhanet Çukurudur