Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa'da "Büyükşehir Çevreyi Koruyor" uygulaması

Şanlıurfa'da "Büyükşehir Çevreyi Koruyor" uygulaması

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri kent merkezinde çevre görüntüsü ve ses kirliliği hakkında denetim yaparak, kurallara uyan işletmelere "Büyükşehir Çevreyi Koruyor" uygulaması başlattı.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2014 Cuma 23:40
Şanlıurfa'da

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı zabıta ekipleri Şanlıurfa’nın kent merkezinde oluşan kötü görüntüleri minimize etmek için “Büyükşehir Çevreyi Koruyor”  uygulaması başlattı.

Çalışmalar kapsamında ekipler, ana arterlerde bulunan görüntü kirliğine yol açan reklam amaçlı afişleri, pankartları, posterleri v.b.  toplayarak, alanı temiz bir görünüme kavuşturdu.

İş yeri sahiplerinin kaldırım işgallerine karşı gerekli uyarılarda bulunan ekipler çevre görüntüsünü bozan afiş, poster ve yol kenarındaki duvarlarda yazan yazıları boyayarak görüntü kirliliğini giderdi.

Kent merkezlerinde gece canlı müzik ve sıra gecesi veren kafe ve konuk evlerinde Ses desibelini ölçen ekipler, ses denetimini yaparak standartlarda olmayan işyerleri hakkında gerekli uyarıcı tebligatları yaptı.

Ayrıca ses denetimlerine çevreyi rahatsız etmeyen, standartlara uyan işyerlerine ve işletme sahiplerine, ekipler tarafından teşekkür edildi. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com