Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da bu manzara değişmiyor

Şanlıurfa'da bu manzara değişmiyor

Şanlıurfa'da her yaz görüntülenen manzara bu yılda sıcakların başlamasıyla değişmediğini gösterdi. Sıcaktan bunalan Şanlıurfalı çocuklar, serinlemek amacıyla Balıklıgöl Platosu’nda bulunan Hasan Paşa Camii avlusundaki havuza giriyor.

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2016 Pazartesi 12:40
Şanlıurfa'da bu manzara değişmiyor

Ramazan ayında sıcakların fazlaca hissedildiği Şanlıurfa'da, çocukların cami avlusundaki suya girerek serinlemeye çalışması renkli görüntülere sahne oldu.

Sıcaktan bunalan Şanlıurfalı çocuklar, serinlemek amacıyla Balıklıgöl Platosu’nda bulunan Hasan Paşa Camii avlusundaki havuza giriyor.

Çok sayıda küçük çocuk serinlemek için hemen her gün belirli saatlerde Hasan Paşa Camii’nde toplanarak girdikleri havuzda serinlemeye çalışıyorlar.

Gezmek amacıyla Balıklıgöl’e gelen yerli ve yabancı turistler ise serinlemeye çalışan çocukların ilginç görüntülerini fotoğraflamaya çalışıyor.

Geçen sene cami cemaati çocukların oluşturduğu gürültüden rahatsız olmuş yetkililere çağrıda bulunmuştu. Bunun üzerine yetkililer bu Ramazan’da mukabele öncesine kadar suya girilmesini yasaklamış, mukabeleden sonra girilmesine izin vermişti.

Oruç tuttuğu için yorulduğunu bu sebeple serinlemek için buraya geldiğini söyleyen Eyyüp Sabri Karakoç, “Oruç tutuğumuz için yoruluyoruz. Daha sonra buraya geliyoruz. Su serin olduğu için ayağımızı koyuyoruz. Mukabeleden önce girmek yasak ama sonrasında ise suya girmek serbest olduğu için tüm çocuklar birlikte suya giriyoruz.” dedi.

Suya serinlemek için girdiklerini söyleyen Muhammed Berat Yamangöz isimli çocuk da “Ben bugün oruçluyum. Havalar çok sıcak ve bunalıyoruz. Buradaki suya girerek serinliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Herkesin camiye gitmesini isteyen diğer bir çocuk ise “Herkese hayırlı Ramazanlar dilerim. Havalar sıcak olduğu için buraya gelerek serinliyoruz. Önce mukabele dinliyoruz sonra suya giriyoruz. Hem serinliyoruz hem de eğlenceli vakit geçiriyoruz.” dedi. (Ramazan Casuk-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da işte çıkarılan belediye personeli intihara kalkıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com