Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa'da bir ilk, skyp üzerinden hatim

Şanlıurfa'da bir ilk, skyp üzerinden hatim

Türkiye’de bir ilk olarak, Şanlıurfa’daki hanım cemaat ile Konya’daki hanım cemaatin karşılıklı katılımlarıyla okunan “mealli hatim” skyp üzerinden gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2013 Salı 15:09
Şanlıurfa'da bir ilk, skyp üzerinden hatim


Okunan hatimlerin duası Şanlıurfa Faruk Balak Kur’an Kursu ile Konya Meram Lalebahçe Hatıpoğlu Camii’nden online hazırlanan bir program ile gerçekleştirildi.

Programı hazırlayan Şanlıurfa İl Vaizi Hülya Anıl; yaşadığımız çağın internet, medya ve benzeri bilgi edinme kaynaklarındaki gelişmelere paralel olarak din hizmetlerinin sunumunda da yeni metodlar belirlemesinin bir zorunluluk olduğunu belirtirken; skype ile farklı iller hatta ülkeler ile birden çok gruplara ulaşmanın mümkün olduğunu söylemiştir.

Hülya Anıl “Karşılıklı görüşmenin gerçekleştiği bu programın kurulması ise oldukça masrafsız ve kolaydır. Zaten çoğu kuran kurslarımızda projeksiyon ve bilgisayar mevcut olup, internet bağlantısı olan kurslarımız da bulunmaktadır. Halihazırda skype ile arapça, hadis, tefsir derslerimiz devam etmektedir. Şanlıurfa’daki hanımlar Konya’da aynı dersleri ve duyguları paylaştıkları hanımlarla kardeşlik köprüleri kurmuşlardır. Bu da kültürler arası diyolog için güzel bir örnek teşkil etmektedir.” Dedi.

Başkanlığa proje kapsamında sunulan bu çalışma ile fiziki olarak bir araya gelme imkanı bulamayan hanımların skype vs. programlarla bulundukları yerden eğitim, kültürel ve sosyal içerikli uygulamalara katılmalarını temin etmek artık mümkün görülmektedir. Bu sayede; sosyal medya üzerinden kurulan, samimiyetten uzak gelip geçici sanal arkadaşlıkların yerine, dini ve ahlaki duygularla perçinlenmiş gönül köprüsü kurularak; başta ev hanımları olmak üzere birçok hanımefendi, gereksiz ve menfi tv. dizilerini izlemekten kurtulmuş olacaktır.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com