Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da Bir İlk; Kürtçe İsim Tescillendi

Şanlıurfa'da Bir İlk; Kürtçe İsim Tescillendi

Şanlıurfa İl Genel Meclisinin Ağustos ayı olağan 3. birleşiminde bir ilk gerçekleşti. BDP’ li Meclis üyelerinin Bozova ilçesine bağlı Güvercinli köyünün isminin ‘Kevik’ olarak değiştirilmesi talebi Meclis üyelerinin oyu ile kabul edildi.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 14:54
Şanlıurfa'da Bir İlk; Kürtçe İsim TescillendiŞanlıurfa il Genel Meclisi 2013 yılı Ağustos ayı 3. Birleşimi Meclis Başkanı Mustafa Yavuz başkanlığında gerçekleşti.

Bir Önceki toplantıya ait tutanak özetinin okunması, Gündem dışı görüşme isteğine ait Meclis üyelerinin yazılı önerge ve müracaatlarının alınması. Komisyonlardan gelen raporların görüşülmesi ile başlayan Meclis gündeminde iki önemli önerge kabul edildi.

Şanlıurfa’nın Turizm bölgesi olan Balıklıgöl ve Dergah platosu ve tarihi çarşıların güvenliğinin sağlanması için Karacadağ kalkınma ajansı ile ortaklaşa finansman sağlanması görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı.

URFA’DA BİR İLK

Şanlıurfa İl Genel Meclisinde bulunan 13 BDP’li üyenin uzun süredir sürekli gündeme getirdiği köy ve mezra yerleşim birimlerinin eski isimleri ve üç dille tabelada yazılması tekliflerinden birisi Mecliste görüşüldü. BDP’li Meclis grup Başkanı Halit Yıldıztekin’in Meclis gündemine getirdiği Bozova ilçesine bağlı Güvercinli  ve Alanlı köylerinin birleştirilerek eski ismi olan ‘ Kevik’ ile tescillendirilmesi talebi Meclis üyeleri tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com