Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da bayram mezarlıktan başlar

Şanlıurfa’da vatandaşlar bayram namazı sonrası kabristanları ziyarete etti.

Şanlıurfa'da bayram mezarlıktan başlar
Şanlıurfa'da bayram mezarlıktan başlar

Uzun yıllardır gelenek haline gelen Şanlıurfa’da vatandaşlar bayram namazı sonrası ilk olarak kabristanları ziyaret ederek geçmişlerinin ruhlarına dualar okuyor. Kabristan ziyaretleri sırasında vatandaşlar akrabaları ile de burada bayramlaşıyor.Mezarlık Müdürlüğü tarafından temizlenen kabristanlarda vatandaşlar hem ziyaretlerini yapıyor hemde bayramlaşmalarını yapıyor.Her yıl olduğu gibi bu yılda Mezarlık Müdürlüğü tarafından  vatandaşlar karanfil ve şekerler ile karşılanıyor.
Belediye tarafından tüm kabristanlarda merkezi sistem ile Yasin’i Şerif okutuluyor. Vatandaşlar kabristanlarda önce dua ediyor ardından mezarlıklarını suluyor ve daha sonra ise Mezarlık Müdürlüğünce dağıtılan karanfilleri kabristanların üzerine bırakıyor.
Ziyaretlerini bitiren vatandaşlar ise çıkışta sırayla birbirleriyle bayramlaşıyor.


Müjdeyi Mezarlık Müdürü Verdi
Şanlıurfa Mezarlık Müdürü Halil Felhan,tüm Şanlıurfalıların bayramlarını kutlayarak yeni mezarlığa her saat başı bir otobüs kalktığını belirtti.Şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta olan yeni aile mezarlığı için Felhan, “yeni mezalığımıza her saat başı Balıklıgöl’den otobüs kalkıyor ve bu 3 gün sürecek” dedi.

urfastar.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı