Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Şanlıurfa'da basına saldırıya ANİYAD'dan kınama

Şanlıurfa'da basına saldırıya ANİYAD'dan kınama

Şanlıurfa'da bir baba tarafından bıçakla rehin alınan 6 yaşındaki çocuğun haberini yapan basın mensuplarına yapılan çirkin saldırıyı Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği sert dille kınadı.

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2012 Perşembe 16:20
Şanlıurfa'da basına saldırıya ANİYAD'dan kınama
Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği  (ANİYAD) Genel Başkanı Ahin Güneş imzası ile yapılan yazılı açıklamada: "Başta Doğan Haber Ajansı'nda görev yapan muhabir arkadaşlarımızın uğradığı menfur ve seviyesiz saldırıdan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Kamuoyunun ortak sesi olan basın camiasına ve emekçilerine yönelik bu seviyesiz saldırıyı nefretle kınıyoruz. Unutulmamalı ki, gazetecilerin tüm bilgi kaynaklarına, haber değeri taşıyan bilgiye serbestçe ulaşma ve kamu yaşamını belirleyen, halkı ilgilendiren tüm olayları izleme, araştırma hakkına sahip olduğunun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. Şanlıurfa merkeze bağlı Koruklu Beldesi'nde kendi çocuğunun boğazına bıçak dayayarak rehin alan bir babanın haberini alan Doğan Haber Ajansı'na mensup muhabir arkadaşlarımız olay yerine gitmiş. Olayı görüntüleyip habere dönüştürmek istemiştir.
Ancak, olay yerinde güvenlik güçleri olduğu halde, çocuğunu rehin alan babanın yakınları muhabir arkadaşlarımıza saldırmış, kameralarını kırmaya çalışmıştır. Bununla da yetinmeyen söz konusu kimseler ajansın aracına zarar vermiştir.
Arkadaşlarımız sağduyulu davranıp, tepki vermemiş görevlerini ifa etmeye çalıştır.  Amacı ve işi sadece haber yapmak olan bu özverili emekçilere yapılan bu çirkin saldırı ve davranışları ANİYAD olarak esefle karşılıyor, şiddetle kınıyoruz.
Meslektaşlarımıza ve çalıştıkları kurumlarına tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu tür nahoş olayların bir daha tekrarının yaşanmamamsını temenni ediyoruz " dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com