Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ŞANLIURFA’DA AYDINLATMA SİSTEMİ ONARILIYOR

ŞANLIURFA’DA AYDINLATMA SİSTEMİ ONARILIYOR

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) Şanlıurfa genelindeki mevcut aydınlatma sistemlerinde bakım, onararak şehrin tamamına daha verimli bir aydınlatma sağladı.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2015 Perşembe 19:50
ŞANLIURFA’DA AYDINLATMA SİSTEMİ ONARILIYOR

 

17 BİN ARMATÜR MONTE EDİLDİ
Elektrik şebekesinin daha sağlıklı ve modern bir yapıya kavuşması için 2015 yılı içerisinde başlattıkları bakım, onarım ve yatırım çalışmalarının sürdürdüğünü belirten DEDAŞ Şanlıurfa Bölge Koordinatörü Neşet Demirbağ, “Şanlıurfa’nın tamamına yapılan çalışma kapsamında ekonomik ömrünü dolduran aydınlatma ekipmanlarını yenileriyle değiştirdik. Henüz ekonomik ömrünü doldurmamış, kullanılır durumda olan fakat dış etkenler sebebiyle arızalanan aydınlatma armatürlerin bir kısmını onardık, bir kısmını ise onardık. İl genelindeki aydınlatma projeleri kapsamında toplam 17 bin yeni armatür montajı yapıldı. Yılsonuna kadar tamamlanacak projelerin hayata geçmesi ile Şanlıurfa’daki aydınlatma şebekesinin daha modern bir yapıya kavuşmasını planlıyoruz.” diye konuştu.

25 KİLOMETRE YOL AYDINLATILDI
Aydınlatma çalışmalarının toplam 25 kilometrelik bir güzergahta gerçekleştirildiğini de kaydeden DEDAŞ Bölge Koordinatörü Demirbağ, “Maşuk Yolu, Çevik Kuvvet-Devteşti bağlantı yolu ve Mevlevihane ile çevre bağlantısı orta refüj aydınlatma çalışması yapıldı. Atatürk Bulvarı’nı Abide Kavşağı’na bağlayan yolda ise aydınlatma çalışması tamamlanarak bulvar ışıl ışıl hale getirildi. Şehir merkezinde şebekelerin olduğu yerlerde ise ekiplerimiz, ihtiyaç duyulan cadde ve sokakları aydınlatma çalışmalarını sürdürüyor." dedi.

Demirbağ, Şanlıurfa’da yeni trafo tesisleri, hatların yeraltına alınması, aydınlatma ve şebeke yenileme yatırımlarına 2016 yılında da devam edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com