Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da asansör denetimleri için protokol imzalandı

Şanlıurfa'da asansör denetimleri için protokol imzalandı

Şanlıurfa Haliliye Belediyesi, asansörlerin periyodik bakımı için protokol imzaladı.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2014 Salı 21:07
Şanlıurfa'da asansör denetimleri için protokol imzalandı

Haliliye Belediyesi ile TMMOB Makina Mühendisleri Odası arasında asansörlerin periyodik bakımı için imzalanan protokolün ardından vatandaşların talepleri üzerine protokolün işleyişini anlatan bir bilgilendirme notu yayımladı.

Haliliye Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, bina sakinleri veya yöneticileri Makina Mühendisler Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği irtibat telefonlarına ulaşarak "Bina adı, adres, bakımcı" bilgileriyle müracaatta bulunacak ve asansörlerin kontrolü için randevu alabilecekler. Randevu tarihinde Makina Mühendisler Odası tarafından asansör kontrolleri gerçekleştirilecek.

Yapılan kontrollerin ardından asansörlere 3 ayrı etiket verilecek. Kırmızı etikette "Asansör can ve mal güvenliği açısından kullanılması tehlikelidir" ibaresi, sarı etikette "Asansörün eksiklerin giderilinceye kadar kullanılmasına dikkat edilmelidir", yeşil etiket ise "Asansörün kullanılması uygundur" ibaresi yer alacak. Yapılan kontrol sonrası belirlenen etiket asansör üzerine asılacak. Kırmızı etiket alan asansörlerde ise tutanak bir nüsha bina sakinlerine, bir nüsha ise Makina Mühendisler Odası tarafından asansör mühürlenmek üzere Haliliye Belediyesine gönderilecek.

Kontrollerde sakıncalı görülen tekrar kontrol yapılacak. Asansörlerde eksiklik tespit edilmesi durumunda tespit edilen eksiklikler, 3 ay içeresinde giderilerek tekrar Makina Mühendisler Odasına kontrol için müracaat edilecek.

Kontrol için tek kontrol ücreti alınacak ve 2’inci kontrol ücretsiz olarak yapılacak.

Asansörlerin yıllık kontrollerinin yapılmasının zorunlu olduğunun yer aldığı protokole göre, yaşanacak her hangi bir sıkıntıda zorunluluğa rağmen yapılmayan kontrollerden bina sakinleri ve yöneticiler sorumlu tutulacak. (İLKHA)

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com