Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da Anadolu Ateşi gösterisine büyük ilgi VİDEO ve FOTOĞRAFLI

Şanlıurfa Kapalı spor salonunda sahne alan Anadolu Ateşi isimli dans grubunun gösterisine Şanlıurfalılar büyük ilgi gösterdi. Seyirciler sahnede dansçılara zaman zaman alkışlarla eşlik ettiler.

Şanlıurfa'da Anadolu Ateşi gösterisine büyük ilgi VİDEO ve FOTOĞRAFLI
Şanlıurfa'da Anadolu Ateşi gösterisine büyük ilgi VİDEO ve FOTOĞRAFLI

Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alıntılar alan Anadolu Ateşi, hemen hemen her yöreden derlenmiş onlarca halk dansı figürü ve halk müziğini Şanlıurfa’da tekrar yaşattı.

Dünyanın her yerinden gösteriler sunan Anadolu Ateş, Grubu,  Şanlıurfa’da bir gösteri sergiledi. Bugüne kadar yapılan yurtdışı turneleri ve tanıtım çalışmalarıyla dünyanın sayılı dans toplulukları arasında gösterilen Anadolu Ateşi, bu akşam Şanlıurfa’da tekrar isminden bahsettirdi.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

 

 

Günde 8, zaman zamanda 16 saat çalışma yapan Anadolu Ateşi Grubu bugün tam kadro Şanlıurfa’da sahne aldı. 90 kişilik ekip GAP Arena Kapalı Spor Salonunda yaklaşık 5 bin kişinin karşısına çıktı. Türkiye’nin yanı sıra bir çok yöreye ait oyunların sergilendiği sahnede, Grup seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Geceye, Ak Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, Vali Yardımcısı Aylin Duman,  Akçakale Kaymakamı Soner Zeybek, Harran Kaymakamı Selami Yazıcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur  Büyükhatipoğlu, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve yaklaşık 5 bin biletli seyirci katıldı.

Geceye katkıda bulunanlara plaket verildi

Anadolu Ateşi Grubunun Şanlıurfa’da ilk kez sahne almasında emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi. Şanlıurfa Eski Valisi Ak Parti Şanlıurfa büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç’e Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya teşekkür plaketini verdi. Vali Yardımcısı Aylin Duman, TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimler Kurulu Başkanı Vildan Polat’a ise Ticaret Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin plaketlerini takdim etti.

Şanlıurfa Anadolu Ateşi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!