Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da, Amasya nüfusu kadar hasta muayene edildi

Şanlıurfa'da, Amasya nüfusu kadar hasta muayene edildi

Türkiye’nin ve Dünyanın En çok doğum oranı ile yüksek ili olarak bilinen Şanlıurfa’da 2013 yılı içerisinde Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde 264 Bin 122 hasta muayene edilirken 35 Bin 424 hasta ise doğum yaptı.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2013 Pazartesi 16:47
Şanlıurfa'da, Amasya nüfusu kadar hasta muayene edildi

 

Doğurganlık oranının en yüksek olduğu Şanlıurfa’da tek Devlet doğum Hastanesi bir yılda Amasya Nüfusu kadar hasta muayene ederek rekor kırdı.2013-2014 Yılı arasında Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesine muayene olmaya başvuran hasta sayısı dudak uçuklatırken bir yılda ise yine dudak uçuklatarak bir ilçe nüfusu kadar çocuk doğurdu. Sadece Devlet hastanesinin doğum bölümünde yapılan doğum oranı ve özel hastanelerinde doğum oranına bakıldığında yaklaşık 2013 yılı içerisinde 65 Bin bebek doğdu. Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinden 2013 yılı istatistik raporlarına göre Polikinliklerde muayene olan toplam hasta sayısı 264 Bin 122, Acil Muayene sayısı 73 Bin 174 toplam yatan hasta sayısı ise 37 Bin 385 olurken 2013 yılı toplam doğum sayısı ameliyatlı(sezaryen) 7 Bin 203 normal doğum sayısı ise 22 Bin 949 oldu. Buna bağlı olarak 2013 yılı içerisinde Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde toplam 264 Bin 122 Hasta muayenesinden 35 Bin 424 kişi ise çocuk sahibi oldu.

İKİ İLÇE SAYISI DOĞUM YAPILDI

Doğum oranına bakıldığında özel hastanelerle birlikte Şanlıurfa her yıl bir ilçe hatta iki ilçe sayısı kadar doğum yaparken Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesine bir yılda Amasya Nüfusu kadar hasta muayenesi gerçekleşti.

Ayrıca Şanlıurfa'nın doğum muayene oranının Amasya kadar olduğu görülürken Amasya'nın nüfusunun ise 265 Bin gibi bir rakam ortaya çıktığı görüldü.

HABER: Umut DELİ,İbrahim UZUN / Sembol gazetesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com