Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da 8 tesisin temeli törenle atıldı

Şanlıurfa'da 8 tesisin temeli törenle atıldı

Devlet Su İşleri tarafından yapılan 8 adet yeni tesisin temel atma töreni, Şanlıurfa Valisi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanının katılımıyla, DSİ 15. Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2015 Çarşamba 00:04
Şanlıurfa'da 8 tesisin temeli törenle atıldı

DSİ 15. Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen tören, DSİ 15. Bölge Müdürü Oğuz Kasap’ın yaptığı bilgilendirme konuşmasıyla başladı. Bilgilendirme sunumunun ardından konuşan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük: “Gap’ın başkenti Şanlıurfa uçsuz bucaksız ovalarıyla bu unvanı hak ediyor. Bir tek şey eksikti o da suydu. Su da son yıllardaki ödeneklerle büyük hacimlerde ovalarımızla buluşmuştur. Şanlıurfa sadece Türkiye’nin değil, bütün bölgenin en önemli tarım merkezlerinden biri olacaktır. Bize düşense, bu arazileri verimli ve bereketli olarak kullanabilmektir. Tarıma bilimi ve teknolojiyi katarak verimimizi arttırmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Faruk Çelik ise programda yaptığı konuşmada: “Şanlıurfa’mızın özellikleri herkesi kıskandırıyor. Bu yüzden bu şehre ne yapılsa azdır. Burada 5 yılını geçirmiş bir kardeşiniz olarak her defasında söyledim. Suyun ve toprağın verimli kullanılması gerekir. Suyun toprakla buluşmasının akılcı bir şekilde olması lazım. Bilim çerçevesinde suyla toprağı buluşturmamız gerekiyor. Nitelikli çiftçiye, nitelikli tarım uzmanına ihtiyacımız var. Su ile toprak buluşacak ama, ölçülü dengeli buluşacak ki verime dönüşecek. Verime dönüşecek bir buluşmayı gerçekleştirmeliyiz. Çoraklaşma getiren bir buluşmanın ne anlamı var? Çiftçilerimiz kamu kurumlarımızla DSİ ile koordine içerisinde olmalılar.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Faruk Çelik ve Vali İzzettin Küçük’ün davetlilerle birlikte sekiz adet yatırımın temelini atan butona basmasıyla program sona erdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com