Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'da 4 yardım TIR'ı yola çıktı

Şanlıurfa'da 4 yardım TIR'ı yola çıktı

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu, toplanan yardım malzemesini 4 TIR'la Suriye'deki savaş mağduru ihtiyaç sahiplerine gönderdi.

Giriş Tarihi: 19 Mart 2015 Perşembe 11:23
Şanlıurfa'da 4 yardım TIR'ı yola çıktıŞanlıurfa İnsani Yardım Platformu, "Sınır Ötesine Yardım Kampanyası" kapsamında Suriye’de kalan Suriyelilere yardım göndermeye devam ediyor. İçerisinde gıda, ilaç, oyuncak, giyim, çocuk bezi ve ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu yardım TIR'larını Şanlıurfa'dan yola çıktı.

İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, yaptığı açıklamada,"4 yıldan bu yana Şanlıurfa sivil toplum kuruluşları olarak bizler gerek Suriye’nin içerisinde gerekse Urfa’nın il ve ilçe köylerinde kalan mazlum kardeşlerimize insani yardım ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu gün de sınır ötesine 198’ıncı TIR'ımızı göndermiş oluyoruz. Daha önceden bizler TIR'larımızı itfaiye merkezinden göndermekte idik bu gün de Şanlıurfa’nın lojistik merkezi dediğimiz bu merkezden 4 tane yardım TIR'ımızı göndereceğiz.” diye konuştu.

Suriye’ye gönderilecek TIR'larla ilgili konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, "Gönül isterdi ki böyle bir yardıma ihtiyaç duyulmasın. Madem böyle mazlum bir halk var, madem mazlum bir millet var; bu mazlum halka, bu mazlum millete yardım edecek zengin gönüllü insanlar da ve yardım kuruluşları da vardır.” dedi.  (Abdulhekim Bulut - İLKHA)YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Çelik köprülerde çalışmalar bitmek üzere

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com