Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa’da 39 üniversite stant açtı VİDEO

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Anadolu Lisesi Mezunları Derneği (ŞALMED) tarafından düzenlenen 4. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri fuarı törenle açıldı.

Şanlıurfa’da 39 üniversite stant açtı VİDEO
Şanlıurfa’da 39 üniversite stant açtı VİDEO

Basın ve halkın ilgi göstermediği program Şair Nabi Kültür Merkezinde açılış konuşmaları ile başladı.

 

Programa Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Milli Eğitim  Müdürü Metin İlci, Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Erkan Sözen , kurum müdürleri ve eğitimciler katıldı.

Burada konuşan Müdür İlci; “Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri fuarı  ile öğrencilere ailelere ve eğitimcilere yönelik bir etkinliktir. Kişilerin hayatında verdiği en önemli kararlardan biri meslek ve üniversite tercihidir. Bu tercihlerin seçilmesinde önemli derecede yardımcı olunacak bir fuardır. 3 gün boyunca bu anlamda tanıtımlar yapılacaktır. 4. sünü gerçekleştirdiğimiz fuarımız, Türkiye’de İstanbul, Antalya’dan sonra üçüncü derecededir. Fuarımıza 22 Devlet Üniversitesi, 17 Vakıf Üniversitesi, 1 Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, 7 Dershane, 6 özel okul ve İŞ-KUR olmak üzere toplam 48 kurum katıldı. Bu fuar ile 600 bin öğrencisi olan Şanlıurfa’ya büyük katkısı olacaktır” dedi.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu ise geçmişte eğitimin zorluklarına değinerek gelinen noktayı anlattı. Mutlu; “İlim Çin’de de olsa almalıyız. Bu nedenle böyle bir far çok önemli katkı sunacaktır” diyerek Üniversite bahar şenlikleri ile kısmen bu görevi gördüklerini anlattı.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ise genç nüfusa dikkat çekerek eğitim ve öğretime önem verilmesinin gerektiğini belirtti.

Konuşmaların ardından eski Vilayet yerinde kurulan Fuar alanına geçildi. Burada açılışı yapılan fuarı Vali Güvenç ve beraberindekiler standları gezerek bilgi aldılar.

Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri fuarı  3 gün boyunca Şanlıurfalıları bilgilendirme çalışması yapacak.

Haber: www.balikligol.com

VİDEO

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır